سوله انبار ، همانگونه که ازنام این سوله مشخص است، این نوع سوله ها عمدتا برای ذخیره نمودن محصولات کشاورزی، انواع مصالح ساختمانی، دستگاه ها و ابزار آلات صنعتی، لوازم خانگی و محصولات ساخته شده کاربرد فراوانی دارند. در سوله انبار به دلیل اینکه کالاها در مکانی سرپوشیده و در قفسه هایی مخصوص قرار می گیرند از هرگونه آسیبی در امان هستند.

معمولا صاحبان شرکت و یا کارخانه ها برای نگه داشتن انواع کالاهای خود از سوله انبار استفاده می نمایند.ساخت این نوع سوله ها به صورت دو طبقه چندان رایج نیست و معمولا سوله انبار به صورت یک طبقه و در ارتفاع 6 متری احداث می گردد. سوله انبار درمتراژهای بسیار بالا به عنوان مثال 500 تا 100000 متر قابل اجرا می باشد.

مصالح و متریالی که برای ساخت این نوع از سوله ها استفاده می شود در مقایسه با سایر سوله ها ساده تر بوده در نتیجه برای اجرای این سوله زمان کمتری صرف خواهد شدوسرعت اجرای این سوله به نسبت سوله های دیگر کمتر است.

 

سوله انبار

مزایای سوله انبار

ساخت سوله انبار از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است. به دلیل اینکه کالاها و اقلام در این نوع سوله ها به طور منظم در کنار یکدیگر چیده شده اند، دسترسی به آنها برای افراد راحت تر است. یکی دیگر از مزایایی که ساخت این سوله دارد این است که ارزش ملک افزایش پیدا می کند چراکه ساخت سوله انبار برطبق اصول قانونی صورت گرفته است. این امر مانع از بروز درگیری های احتمالی با مراجع نظارتی می شود که مزیتی قابل توجه است.

نکات قابل توجه در ساخت فضای داخلی انبار

طراحی قسمت های مختلف این نوع سوله ها بسیار حائز اهمیت است. یکی از نکاتی که در ساخت آن بایستی رعایت شود، نوراست. نورگیری این نوع سوله ها باید مناسب باشد یکی از موضوعات مهمی که رعایت آن در ساخت سوله انبار ضروری است، کف سازی آن است. کف سازی بسته به نوع کالایی که قصد دارید در سوله نگهداری نمایید، بایستی به درستی انجام شود. عمدتا پنجره های این سوله باید به صورت سراسری، در ارتفاع بالا و دردیواره های کناری سوله طراحی شوند. یکی از دلایلی که پنجره های آن به این شکل ساخته می شوند این است که نور در روزبه بهترین شکل ممکن در داخل آن پخش شود. البته دربرخی ازموارد کالاها به هیچ وجه نباید درمعرض نورآفتاب نگهداری شوند، دراین شرایط سوله انبار باید به گونه ای دیگر طراحی شود. به خاطر داشته باشید که برای ساخت این نوع سوله ها حتما بایستی از صفحات فلزی مشبک استفاده شود. در این صورت فاصله ای بین کف سوله و زمین ایجاد می شود و این امر از نفوذ رطوبت به کارتن ها و یا جعبه هایی که در داخل سوله نگهداری می شوند، جلوگیری می شود. سوله انبار

قیمت ساخت سوله انبار بر چه اساسی تعیین می شود؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد قیمت نهایی سوله همانند سایر سوله ها براساس متراژ، ارتفاع و طول سوله، نوع متریالی که برای ساخت سوله به کار می رود، محاسبه می شود. همچنین هزینه هایی که برای پوشش دهی سقف، کف سازی و هزینه های حمل و نقل صرف می شود جزء قیمت نهایی ساخت این نوع سوله ها حساب می شود. البته با توجه به افزایش قیمت دلار و تحریم های حاکم در کشور، قیمت متریال مصرف شده برای سوله انبار اعم از آهن، فولاد براساس نرخ روز محاسبه می گردد و نمیتوان قیمت ثابتی برای آن ارائه داد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سوله مانند سوله تیرورقی، سوله خرپایی، سوله ubm و همچنین سوله انبار می توانید از طریق راه های ارتباطی که برای شما قرار داده شده است با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان با تجربه ما در مورد قیمت دقیق این سوله استعلام نمایید.

دسته سوله