ساندویچ پانل سقفی سه گام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که در مقالات قبل اشاره شد ساندویچ پانل ها، سازه هایی پیش ساخته هستند که به رغم داشتن مزایایی فراوان مورد استقبال افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند قرار گرفته است.همانگونه که مطلع هستید ساندویچ پانل ها به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم بندی می شوند. ساندویچ پانل سقفی همانطور که از اسم آن مشخص است برای پوشاندن قسمت سقف سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند و در دو نوع سقفی سه گام و سقفی پنج گام تولید می شوند.در این مقاله قصد داریم در مورد ساندویچ پانل سقفی سه گام اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

عمدتا برای استحکام بخشیدن به سقف سازه و مقاومت خمشی بیشتر و آب بندی درست سازه از ساندویچ پانل هایی استفاده می کنند که دارای گام های ذوذنقه ای به همراه فاق و زبانه هستند در نتیجه به هنگام نصب فاق و زبانه پانل های سقفی درون یکدیگر چفت شده و به صورت هم پوشانی با یکدیگر قرار می گیرند.

ساختار ساندویچ پانل سقفی سه گام

این نوع از ساندویچ پانل در قسمت عرضی سازه دارای سه گام ذوذنقه ای هستند و به همین دلیل هم با نام ساندویچ پانل سقفی سه گام معروف هستند.برای اینکه بخواهیم قسمت سقف را به درست ترین شکل ممکن پوشش دهیم بایستی از پیچ های نگهدارنده استفاده کنیم تا بتوان پانل ها را به اسکلت متصل نمود. این نوع پیچ ها در قسمت گام های ذوذنقه  ای پانل قرار می گیرند که به صورت واضح می توانید این پیچ ها را مشاهده نمایید.

در صورتی که بخواهیم این نوع از ساندویچ پانل ها را از نظر ساختار کلی مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت این نوع ساندویچ پانل ها با سایر پانل ها هیچ گونه تفاوتی ندارند و همانند سایر پانل ها از سه لایه اصلی تشکیل می شوند. هسته مرکزی این نوع پانل ها مانند سایر پانل ها از جنس پلی یورتان، پلی استایرن یا پشم سنگ می باشد. برای دو لایه بیرونی ساندویچ پانل از ورق هایی مانند آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک بهره گرفته می شود که البته تنوع طرح و رنگ در این نوع ساندویچ پانل‌ها موجب می شود تا مشتری بتواند با راحتی بیشتری انتخاب نماید.

تفاوت عرض در ساندویچ پانل سقفی سه گام

عرض این نوع ساندویچ پانل‌ها به صورت ذوذتقه ای با محاسبه ی گام و زبانه ی آن به 108 سانتی متر می رسد.اما بعد از نصب و جایگذاری این مصالح پیش ساخته بر روی سازه عرض آن کمتر شده و عرض هر ساندویچ پانل به 100 سانتی متر می رسد.عمدتا در هنگام خرید ساندویچ پانل برای اینکه ابعاد درست تر و دقیق تری در اختیار مشتری قرار گیرد عرض مفید ساندویچ پانل را 100 یانتی متر در نظر می گیرند. به این ترتیب ابعاد و اندازه این مصالح دقیق تر خواهد بود.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی سه گام

ساندویچ پانل سقفی سه گام مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت و فشار دارند و عایق بسیار خوبی در برابر صوت، حرارت و رطوبت هستند. سبک وزن بودن، نصب سریع و آسان این نوع ساندویچ پانل ها باعث می شود تا روند اجرای پروژه سریع تر انجام شود و علاوه بر آن نکات ایمنی و اساسی در سازه به مناسب ترین شکل ممکن رعایت می شود.

یکی از مزیت هایی که این مصالح پیش ساخته دارد این است که به راحتی از یکدیگر جدا می شوند و به هنگام تعمیر و بازسازی می توانید آنها را جدا کرده و مجددا نسبت به نصب این نوع سازه های پیش ساخته اقدام نمایید. با توجه به مزایای ذکر شده می توان گفت خرید ساندویچ پانل سه گام از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری می توانید از طریق وب سایت با بخش فروش و کارشناسان با تجربه ما در ارتباط بوده و از آنها اطلاعات مورد نیاز را در این خصوص دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل