ساندویچ پانل ها به عنوان یکی از مناسب ترین سازه های پیش ساخته به خاطر داشتن مزایایی چون مقاومت و دوام بسیار بالا، سبک بودن، تسریع در روند پروژه های ساخت و قیمت بسیار مناسب امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند و توانسته اند در صنعت ساختمان سازی تحولی شگرف ایجاد نمایند و به عنوان یکی از جایگزین های مناسب برای مصالح سنتی محسوب می شوند.

همانطور که می دانید نصب ساندویچ پانل یکی از مهمترین نکاتی است که در کیفیت و استحکام سازه نقش بسیار مهمی ایفا می نماید لذا توجه به جزئیاتی اساسی در اجرای ساندویچ پانل می تواند در دوام و طول عمر سازه شما بسیار تاثیر گذار باشد. در این مقاله قصد داریم در این مورد اطلاعاتی مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که می تواند در این خصوص کمک فراوانی به شما نماید

دستگاه ساندویچ پانل بر

یکی از مواردی که در نصب و اجرای این نوع سازه های پرکاربرد اهمیت دارند نحوه استفاده از دستگاه ساندویچ پانل بر است.دستگاههای برش ساندویچ پانل بایستی دارای استانداردهای روز دنیا باشند در غیر اینصورت می تواند به پانل های آسیب های جدی برساند. با توجه به این موضوع که پانل هایی که توسط شرکت های مختلف تولید می شوند دارای طول های بسیار زیاد هستند برای اینکه به ابعاد دلخواه مشتری در بیاید بایستی توسط این دستگاهها برش بخورند.

این نوع دستگاههای برش ساندویچ پانل متشکل از دو اره قطب نما و یا اره دستی می باشد. توجه داشته باشید که حین کار با این پانل ها بایستی نکاتی را رعایت نمایید به عنوان مثال که فرایند برش ساندویچ پانل ها با این دستگاهها بایستی در سریعترین زمان ممکن صورت بگیرد چراکه هنگامی که روند کار با این دستگاهها به کندی صورت گیرد پانل ها به درستی برش نمی خورند و یا آسیب می بینند .به یاد داشته باشید که به منظور بلند کردن پنل ها از دستکش های ژله ای استفاده نمایید چراکه به لبه های سازه  در اثر حمل و نقل شکل اصلی خود را از دست می دهد.

همچنین برای اینکه بخواهید پانل های چوبی را برش دهید بایستی از دستگاه پانل بر چوبی استفاده نمایید. یکی از مهمترین نکته های که در استفاده از این نوع ساندویچ پانل ها اهمیت دارد این است که بعد از برش پلیسه های ایجاد شده در پانل ها بایستی تمیز و سوهان کشیده شوند تا قسمت های برش خورده کاملا صاف شده و ناهموارهای در بخش های برش خورده به وجود نیاید.

نکاتی مهم در مورد نصب ساندویچ پانل

چگونگی نصب ساندویچ پانل سقفی

قبل از اینکه از ساندویچ پانل ها برای پوشاندن سقف سازه ها استفاده شود به منظور بهینه سازی  و افزایش طول عمر سازه بایستی فرایندی به نام زیر سازی صورت گیرد. به منظور شاسی کشی  از پروفیل و قوطی های مخصوص استفاده می شود که البته قبل از اینکار باید  توسط متخصصین مجرب این امر به ساختار سازه و فاصله ای که بین تکیه گاهها وجود دارد توجه لازم صورت گیرد.

بعد از اتمام فرایند زیر سازی، پنل های سقفی به صورت اورلپ در کنار یکدیگر قرار گرفته به نحوی که فاصله بین آنها پوشانده شود. بعد از این مرحله قسمت زیرین پانل ها با استفاده از فوم پلی یورتان و یا چسب سیلیکونی به سازه چسابنده می شود و این امر باعث درزبندی و آب بندی فاصله های بین پانل شده و از نفوذ رطوبت به داخل سازه جلوگیری می نماید. این امر مانع از پوسیدگی و خوردگی پانل ها شده و از لحاظ اقتصادی این امر به صاحب سازه کمک فراوانی می نماید.

برای محکم نمودن ساندویچ پانل سقفی به سطح سازه ها برای هر متر مربع از پیچ های سرمته گالوانیزه استفاده می کنند که  این امر موجب می شود استحکام و دوام سازه به طرز چشمگیری بالا برود. ضخامت این نوع پیچ ها از ضخامت پانل ها بیشتر است و برای اینکه کار با سرعت بیشتری انجام شود نصابان از دریل های مخصوصی برای بستن پیچ ها استفاده می نمایند. در مرحله آخر هم برای قسمت لبه ساندویچ پانل از فلاشینگ استفاده می کنند که تمامی درزهای باقیمانده بین پانل ها را به راحتی می پوشاند.

نکاتی مهم در مورد نصب ساندویچ پانل

چگونگی نصب ساندویچ پانل دیواری

جهت اجرا و نصب پانل های دیواری همانند پانل های سقفی باید به شاسی کشی و یا زیر سازی توجه اساسی شود. زیر سازی این نوع از پانل ها بایستی با استفاده از پروفیل های آهنی صورت گیرد چراکه می تواند تکیه گه بسیار محکمی برای سازه ایجاد نماید. البته قبل از اینکه پانل ها را نصب نمایید بایستی به فاکتورهایی مانند وزش باد منطقه، محل نصب، ابعاد پانل ها و فاصله بین ستون ها دقت داشته باشید چراکه عدم توجه به این موضوع می تواند خسارات فراوانی به سازه وارد نماید.

نصب پانل دیواری در مقایسه با پانل سقفی بسیار راحتتر است چراکه بر روی این نوع از پانل ها شیارهایی مخصوص ایجاد شده است. ساندویچ پانل دیواری به صورت فاق و زبانه طراحی شده اند که لبه های نر و مادگی این نوع از پنل ها به راحتی در داخل یکدیگر فرو رفته و در مرحله آخر توسط پیچ سرمته گالوانیزه به یکدیگر متصل می شوند و به سازه اصلی محکم می شوند.

نکاتی مهم در مورد نصب ساندویچ پانل

قیمت نصب ساندویچ پانل

با توجه به اینکه سازه ها ابعاد و ساختار متفاوتی دارند نمی توان برای نصب ساندویچ پانل قیمت ثابتی در نظر گرفت. بعد از اینکه پانل های مورد نظر خریداری شدند نصابان باید محل مورد نظر را مشاهده نموده و بر طبق مساحت سازه هزینه نصب را تخیمن بزنند. البته به یاد داشته باشید چناچه می خواهید سازه شما از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد بایستی نصب پانل های دیواری را به فردی حرفه ای و دارای تجربه بسپارید در غیر اینصورت عمر سازه شما بسیار کوتاه خواهد بود و در مدت  زمان بسیار کوتاهی نیاز به تعمیر و یا تعویض پانل های خود خواهید داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ساندویچ پانل می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با مشاوران با تجربه ما در ارتباط بوده و از آنها در این مورد اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

دسته مقالات نصب ساندویچ پانل