نکاتی در مورد حمل و نقل ساندویچ پانل
یکی از پرکاربرد ترین مصالحی است که از آن برای پوشش دهی سقف و دیوار مکان های مختلف استفاده می شود و به دلیل مزایای فراوان اعم از وزن سبک، هزینه کم از لحاظ اقتصادی و دوام و استحکام بالا توانسته به عنوان جایگزین مناسبی برای مصالح قدیمی محسوب شود، ساندویچ پانل نام دارد. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد نحوه صحیح حمل و نقل این نوع مصالح در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
از آنجایی که ساندویچ پانل ها نسبت به سایر محصولات از حساسیت بیشتری برخوردار هستند، در نتیجه حمل و نقل این نوع مصالح بایستی با احتیاط بیشتری انجام گیرد. دستورالعمل هایی کاربردی برای حمل و نقل ساندویچ پانل وجود دارد که می تواند به شما جهت جابه جایی پانل های مورد نظرتان کمک فراوانی نماید. چناچه قصد دارید محصولات خود را از گزند خطرات احتمالی حفظ نمایید به شما پیشنهادد می کنم این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید. بعد از اینکه ساندویچ پانل ها در ابعاد دلخواه مشتریان برش داده و آماده شدند، بایستی داخل پک هایی از جنس فوم پلی اتلین قرار گیرند.
در این صورت چناچه در حین مسیر ضربه ای به پانل ها ی بسته بندی شده وارد شود، محتویات داخل آن از آسیب در امان می مانند. این فرایند دقیقا قبل از انتقال پانل ها به مکان مورد نظر باید در کارخانه انجام شود و مکانی که پانل ها در آنجا بسته بندی می شوند بایستی فاقد اجسام تیز باشد. نکته قابل توجه در خصوص انتقال ساندویچ پانل این است که حمل آنها بایستی حتما توسط دستگاههایی مخصوص به نام لیفتراک انجام گیرد و چناچه این محصولات به صورت دستی حمل شوند این محصولات آسیب جدی خواهند دید.

بعد از این مرحله پانل ها به منظور اینکه در اثر جابه جا شدن از طریق لیفتراک آسیب نبینند، در پالت هایی مخصوص جایگذاری می شوند، پالت ها سازه ای با دوام بسیار زیاد هستند که مانع از آسیب دیدن پانل ها در حین حمل می شوند، بعد از این مرحله این پالت ها با استفاده از چنگال هایی مخصوص لیفتراک جابه جا شده و با احتیاط در داخل لیفتراک جای داده می شوند. در حمل و نقل ساندویچ پانل ها نکات زیادی از اهمیت خاصی برخوردار است. یکی از نکاتی که بایستی به آن توجه شود، این است که کارگران در صورت مشاهده هر نوع نقصی باید کارفرمای خود را از این طریق آگاه نمایند در غیر اینصورت خود آنها بایستی مسئولیت عواقب اینکار را متقبل شوند.

نکاتی ضروری در مورد بارگیری ساندویچ پانل

  1. بین پانل ها بایستی فضای  کافی وجود داشته باشد تا هوا به خوبی در بین ساندویچ پانل رد و بدل شود چراکه این امر موجب سائیده شدن پانل ها و موجب خوردگی آنها می شود.
  2. یکی از نکات دیگری که از اهمیت خاصی برخوردار است این است که ابعاد کامیون بایستی براساس طول و عرض ساندویچ پانل باشد و چناچه بیشتر از حد معمول باشد می تواند باعث آسیب شود.
  3. هنگام بلند کردن ساندویچ پانل ها، به هیچ عنوان نباید آنها را با استفاده از لبه ورق فلزی و یا قسمت نر و مادگی بلند نمایید و حتما برای جابه جایی این محصولات باید دو طرف آنها را بگیرید چراکه به قسمت هایی از ساندویچ پانل آسیب جدی وارد می شود.
  4. در صورتی که می خواهید پانل ها را تخلیه نمایید نباید پانل ها با یکدیگر برخورد داشته باشند چراکه اینکار موجب ایجاد خراش بر روی آنها می شود و خریدار این موضوع را به عنوان یک نقص به حساب می آورد.
  5. به منظور اینکه از آسیب های احتمالی به پانل ها جلوگیری شود بهتر است پانل ها با استفاده از تسمه هایی مخصوص محکم شوند در اینصورت کیفیت پانل ها تضمین و دیگر لازم نیست در مورد آسیب دیدگی آنها نگران باشید.
  6. همچنین فاصله بین چنگال لیفتراگ بایستی مناسب باشد در غیر اینصورت ممکن است در اثر بلند کردن صدمات جبران ناپذیری به ساندویچ پانل ها وارد شود.

در صورتی قصد دارید در مورد ساندویچ پانل و انواع آن مانند ساندویچ پانل کامپوزیت، ساندویچ پانل پشم سنگ، ساندویچ پانل آلوزینک اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از طریق شماره تماسهای موجود در سایت با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فروش ما در این خصوص اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

دسته مقالات ساندویچ پانل