انواع کانکس،اتاق های پیش ساخته آماده ای هستند که در چند نوع مختلف ساخته شده اند، این اتاق ها  برای فعالیت های مختلفی ساخته شده اندکه هر کدام کاربرد های مهمی  دارند، دلیل استفاده گسترده از کانکس  بالا بردن سرعت ساخت و ساز می باشد، ساندویچ پانل ها نقش اساسی در ساخت کانکس ها دارند، پانل ها سازه های آماده ای هستند که در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند این کانکس ها به چند صورت تجاری، اداری، ویلایی و… ساخته می شوند. امروزه کانکس ها کاربرد فراوانی دارند به همین دلیل تولید کنندگان هر روزه سعی می کنند تا با کیفیت ترین محصول را ارائه دهند.

سوله چیست؟

روش نصب انواع کانکس

کانکس ها به  دو صورت مختلف نصب و راه اندازی می شوند. که هر کدام از این روش های نصب طبق نیاز شما  ومنطقه و محل ساخت شما انتخاب می شود و به دو روش پیچ و مهره ای و جوشی انجام می شود.

کانکس های جوشی

اسکلت بندی در این مدل محصول به صورت جوشی و اجزا اسکلت غیر قابل جدا شدن می باشند (بصورت یکپارچه)، ساخت انواع این محصول به صورت پیچ مهره ای یا جوشی با پوشش ساندویچ پانل همراه بافوم پلی یورتان تخته ای می باشد. از این سازه  جهت استفاده در دفتر کار، کمپ کارگاهی، اداری، مسکونی، خوابگاه، نمازخانه، نگهبانی و غیره استفاده می شود. در همین راستا می توان به ویژگی های این محصول اشاره کرد. که  شامل ظاهری زیبا با طراحی منحصر به فرد، سرعت در تحویل، نصب آسان، قابلیت حمل چند کانکس با یک تریلی، عایق دربرابر گرما، سرما و رطوبت و قابلیت اجرا در مناطق  صعب العبور اشاره کرد.

استفاده از کانکس برای زائرسراهای بین راهی

کانکس های پیچ و مهره ای

کانکس پیچ و مهره ای همان طور که از اسمش پیدا است، دارای قطعات جدا شده از هم است که با پیچ و مهره می توان آن ها را به یکدیگر متصل کرد. بدنه این نوع پانل عموما از جنس ساندویچ پانل می باشد. این قسمت ها توسط ناودانی و پروفیل های آهنی به یکدیگر متصل می شوند. در این نوع محصول برای پیشگیری از زنگ زدگی و فرسوده شدن قطعات  اتصالات و پیچ و مهره ای استیل و ضد زنگ استفاده می شود. این مدل سازه پیش ساخته به دلیل ویژگی جدا شدن، می توان در مناطق دور و حمل آسان از آن بهره برد. همچنین برای اسکان افراد و هر موردی که نیاز به جابجایی آسان دارد استفاده کرد.

انواع مختلف کانکس ها

همان طور که گفته شده کانکس ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام برای محلی خاص مورد استفاده قرار می گیرند، انواع مختلف این کانکس ها به شرح ذیل می باشد.

کانکس فانتزی

این نوع کانکس ها ، سازه  های لوکس مدرن و امروزی می باشند که طرفداران زیادی پیدا کرده اند، این سازه ها از لحاظ امکانت رفاهی کامل می باشند و از نظر ظاهری خاص می باشند،

کانکس اداری

این سازه ها برای کار های اداری مورد استفاده قرار می گیرند و در پروژه های ساختمانی بیشتر استفاده می شوند این کانکس ها طبق سفارش شرکت و کاربری آنها ساخته وطراحی می شوند

کانکس ویلایی

کانکس کلبه ای

کانکس های کلبه ای سر پناه کوچکی می باشند در مواقع ضروری و  هزینه زیادی برای آن پرداخت نمی شود به همین دلیل افراد برای مواقع ضروری  که به سرعت به کانکس احتیاج دارند بهترین گزینه می باشد.

کانکس مطبوعاتی

کانکس ها در مطبوعات نیز کاربرد گسترده ای دارند و برای روزنامه فروشی یا فروش مجلات همان طور که در شهر مشاهده می شود از کانکس ها استفاده می شود.

کانکس ویلایی

کانکس های ویلایی سازه های مسکونی هستند که  به دلیل سرعت بالای نصب و هزینه کم در ساخت امروزه کاربرد فراوانی دارند و مورد استفاده تعداد زیادی از افراد قرار می گیرد.

کانکس مونتاژ در منطقه

این سازه ها اکثرا فانتزی هستند و در محل نصب بر روی هم سوار و ساخته می شوند و از ظاهر خاصی برخوردار هستند. که امروزه مورد استفاده تعداد زیادی از افراد جامعه می باشند

استفاده از کانکس ها چه مزیتی دارد؟

کانکس ها سرعت ساخت و ساز را بالا می برند به همین دلیل  زمانی که سرعت بالا برود  از  نیروی انسانی کمتری استفاده خواهید کرد و استفاده از نیروی انسانی کمتر باعث می شود تا هرینه کمتری  پرداخت کنید

عمر مفید این سازه ها سی سال می باشد و در صورت رسیدگی  و تعمیر آنها می توان  می توان سالیان بیشتر نیز از آنها استفاده کرد، همان طور که گفته شد ساندویچ پانل ها ساختار اصلی کانکس ها را تشکیل می دهند و شما

با نگهداری از ساندویچ پانل ها عمر بیشتری به کانکس خود عطا می کنید.

دسته کانکس, مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , , ,