در این مقاله 4 مورد از راههای تشخیص کیفیت ساندویچ پانل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا بتواند شما را در هنگام خرید ساندویچ پانل راهنمایی نماید.

امروزه با توجه به افزایش شهرنشینی افراد زیادی استفاده از مصالح نوین مانند ساندویچ پانل را به مصالح سنتی ترجیح می دهند لذا کیفیت این نوع از مصالح اهمیت ویژه ای دارد که خریداران هنگام خرید این نوع سازه ها نباید این موضوع را نادیده بگیرند چراکه که استفاده از پانل های نامرغوب برای سازه برای شما دردسرهای زیادی ایجاد خواهد شد. در این مطلب به صورت اختصاصی قصد داریم اطلاعاتی در مورد اینکه چطور می توانید ساندویچ پانل های با کیفیت را از بی کیفیت تشخیص دهید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید با اطمینان بیشتری محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

روشهای تشخیص کیفیت ساندویچ پانل

ورق

یکی از عمده ترین روشهایی که با استفاده از آن می توانید کیفیت ساندویچ پانل را به خوبی بسنجید نوع ورقهایی است که برای ساخت پانل ها استفاده شده است. به طور کلی برای ساخت ساندویچ پانل ورقهایی اعم از آلوزنیک، گالوانیزه و یا آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این ورقها دارای کیفیت های متفاوتی هستند. بسته به دلخواه مشتری و شرایط آب و هوایی مکانی که قرار است با استفاده از این مصالح پوشانده شوند از این ورقها برای تولید ساندویچ پنل استفاده می شود.

اما اگر بخواهیم به صورت دقیق تری کیفیت این ورق ها را مورد بررسی قرار دهیم، می توان گفت ورق آلوزینک در مقایسه با ورق گالوانیزه از طول عمر بیشتری برخوردار است و برای مکانهای مرطوب و با اسیدیته بالا مورد استفاده قرار می گیرد و به خاطر همین موضوع هم طرفداران بیشتری دارد. البته ورق گالوانیزه هم کیفیت خوبی دارد اما برای مکانهای مطوب عمدتا مورد استفاده قرار نمیگرد چراکه آسیب پذیری بالایی دارد.

4 مورد از روشهای تشخیص کیفیت ساندویچ پانل

فوم عایق

یکی دیگر از روشهایی که از طریق آن به راحتی می توانید کیفیت پانل ها را مورد بررسی قرار داد، فوم های استفاده شده در داخل آنها است. برای ساخت پانل ها از سه نوع فوم پلی یورتان، پلی استایرن و پشم سنگ استفاده می شود. هر کدام از این فوم ها ویژگیهای مخصوص دارند و طول عمر آنها با یکدیگر متفاوت است.

فوم پلی یورتان یکی از بهترین فوم های موجود در بازار است که با داشتن مزایایی مانند وزن سبک، انعطاف پذیری بالا، مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و پوسیدگی، تغییرات ناگهانی دما و ضریب انتقال حرارتی بسیار بالا کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان سازی دارد. بسیاری از معماران برای اینکه امنیت ساختمان خود را تضمین نمایند برای پوشش دهی سازه خود از ساندویچ پانل هایی استفاده میکنند که برای تولید آنها از فوم پلی یورتان استفاده شده است.

4 مورد از روشهای تشخیص کیفیت ساندویچ پانل

خاصیت عایق پذیری

از ویژگیهای دیگری که با استفاده از آن می توان مرغوب بودن پانل قابل تشخیص است، خاصیت عایق بودن این مصالح پرکاربرد است. در بین فوم هایی که برای تولید ساندویچ پانل اسفاده میشود در ساخت فوم پلی یورتان از استانداردهای خاص استفاده شده است که مقاومت این نوع از فوم ها را در برابر سرما، گرما به طرز چشمگیری افزایش داده است. همچنین این نوع فوم ها عایق بسیار مناسبی برای صدا محسوب می شوند و برای سالن های آمفی تئاتر و یا سالن های ورزش به منظور جلوگیری از ورود صدا بهترین گزینه می باشد.

آزمایش سایر قطعات

تست هایی اعم از طول تست نور، تست نور جایگزین، ظرفیت پشتیبانی، تست خستگی و آزمون دسترسی یکی دیگر از آزمایشاتی است که برای ارزیابی مرغوب بودن پانل ها انجام می شود. همچنین مقاومت فشاری، میزان استحکام کشش عرضی و خواص مکانیکی از فاکتورهایی هستند که در دوام و استحکام ساندویچ پانل تاثیر بسزایی دارند و در صورت عدم توجه به موارد ذکر شده نمی توان کیفیت خوبی را از سازه خود انتظار داشته باشید و یا در مدت کوتاهی باید به فکر تعمیر و با تعویض این مصالح باشید که از نظر اقتصادی این امر به ضرر شما خواهد بود.

البته باید توجه داشته باشید در کنار تمامی موارد ذکر شده، برای اینکه از کیفیت سازه ساندویچ پانل به طور کامل اطمینان حاصل نمایید توجه به موارد دیگری الزامی است. یکی از مواردی که هنگام خرید پانل باید به آن توجه داشته باشید برند پانل است. توجه داشته باشید که این نوع از مصالح را بایستی از شرکت های دارای اعتبار که سالهاست در زمینه تولید و نصب ساندویچ پانل فعالیت  دارند خریداری نمایید.

برای انتخاب شرکت های معتبر تولید کننده پانل های سقفی و یا دیواری حتما میزان رضایت مشتریان را در نظر بگیرید چرا که در صورتی که مشتریان از خدمات و محصولات ارائه شده توسط این شرکت رضایت داشته باشند قطعا محصولات تولیدی آنها هم  کیفیت خوبی دارند و شما با اطمینان بیشتری می توانید به این شرکت ها اعتماد نمایید.

در صورتی که می‌خواهید در مورد کیفیت ساندویچ پانل آگاهی بیشتری کسب نمایید می‌توانید در این مطلب 4 مورد از راههای تشخیص کیفیت ساندویچ پانل را مطالعه نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل