در حال حاضر با توجه به افزایش ساخت و ساز در کشور و قیمت بالای مصالح ، بسیاری از افراد به دنبال مصالحی هستند که علاوه بر اینکه از لحاظ اقتصادی برای آنها مقرون به صرفه باشد نسبت به مصالح دیگر دوام بیشتری داشته باشد. ساندویچ پانل یکی از این مصالح است که دلیل دارا بودن مزیت های فراوانی مانند وزن سبک، استحکام فوق العاده و هزینه کم مورد محبوبیت بسیاری از پیمانکاران و مهندسان قرار گرفته است و جایگزین خوبی برای مصالح سنتی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت، محسوب می شود. 

 

بسیاری از افراد برای پرداخت هزینه ی کمتر نسبت به خرید ساندویچ پانل های بی کیفیت اقدام می کنند در حالی به درستی از عواقب اینکار آگاه نیستند. در صورتی که می خواهید سازه ی شما از دوام بسیار خوبی برخوردار باشد بایستی بتوانید به خوبی ساندویچ پانل مرغوب را از نامرغوب تشخیص دهید و به منظور تحقق بخشیدن به این هدف بایستی نکاتی را در این خصوص بدانید که در ادامه قصد داریم به برخی از آنها اشاره نماییم.

 

معایب ساندویچ پانل های نامرغوب

 

چناچه موادی که برای تولید پانل به کار می رود از درجه کیفیت پایینی برخوردار باشد احتمال اینکه سازه در مدت کوتاهی دچار پوسیدگی شوند و عوامل طبیعی مانند سرما، گرما و رطوبت آنها را به آسانی از بین ببرد، بسیار زیاد است. البته نحوه نگهداری از  پانل ها و اینکه در چه شرایطی از آنها نگهداری شود در استحکام این نوع مصالح هم تاثیر دارد اما موادی هم که برای این نوع مصالح استفاده می شود به صورت جداگانه در عمر پانل ها سهم مهمتری ایفا می نمایند. 

 

در مقابل چناچه از مواد اولیه با کیفیت برای پانل استفاده شود، امکان اینکه در طول مدت دچار پوسیدگی و خوردگی شوند وجود ندارد و این موضوع به نفع صاحبان سازه می باشد چراکه برای سالهای طولانی سازه ای سالم خواهند داشت و به این ترتیب در هزینه ها  صرفه جویی خواهد شد.  

 

نکاتی که با استفاده از آنها می توانید ساندویچ پانل مرغوب را از نامرغوب تشخیص دهید

فوم به کار رفته: با توجه به اینکه فوم هایی که برای ساخت این مصالح مدرن به کار می روند به عنوان عایق عمل می کنند و سازه را در برابر سرما،گرما و عوامل طبیعی محافطت می نماید خریداران بایستی به جنس فوم توجه خاصی داشته باشند. فوم عایق پلی یورتان یکی از باکیفیت ترین فوم های موجود در بازار است که اکثریت افراد این نوع فوم را به دلیل مقاوم بودن در مقایسه با فوم های دیگر ترجیح می دهند.

 

جنس ورق: عمدتا ورقهایی با نام آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم که کیفیت بسیار خوبی دارند برای تولید پانل های سقفی و دیواری استفاده می شود. البته برای هر نوع محیط بایستی ورق خاصی استفاده شود. مثلا چناچه می خواهید سازه خود را در محیط مرطوب با استفاده از ساندویچ پانل پوشش دهید، بایستی از ورق آلوزینک استفاده نمایید. البته ورقهای با کیفیت کمتر برای افرادی که می خواهند هزینه کمتری صرف نمایند هم وجود دارد که در مدت بسیار کوتاهی آسیب خواهند دید و کاربردی نخواهند بود.

 

به طور کلی می توان گفت چناچه می خواهید از کیفیت پنل هایی که خریداری می کنید، کاملا اطمینان داشته باشید بایستی یک شرکت معتبر که سابقه ی زیادی در تولید ساندویچ پانل دارد و از افراد با تجربه برای ساخت محصولات خود بهره می گیرد و در اخر کیفیت محصولاتش توسط دستگاههای مخصوص تایید می شود، را انتخاب نمایید. در نتیجه می توانید با خیال راحت نسبت به خرید پانل اقدام نمایید.

 

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است اطلاعات بیشتر لیست قیمت