درب و پانل سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هدف از نوشتن این موضوع بررسی موضوع درب و پانل سردخانه چیست و چه کاربردی دارد، می‌باشد. در صورتی که میخواهید در مورد اینکه درب و پانل سردخانه چیست و چه کاربردی دارد، اطلاعات بیشتری کسب نمایید، با ما در ادامه این مقاه همراه باشید.

ساندویچ پانل سردخانه ای یکی از پرکاربرد ترین پانل های موجود در بازار است که به منظور استفاده در سردخانه طراحی شده است.پانل های سردخانه ای در دو نوع سقفی و دیواری قابل تولید هستند. بخش میانی ساندویچ پانل سردخانه ای از فوم عایق پلی یورتان تشکیل شده است که توسط دو لایه ورق فلزی احاطه شده است.ساختار این نوع از پانل ها به گونه ای طراحی شده است که باعث حفط محصولات داخل سردخانه تحت شرایط مختلف می گردد و کیفیت محصولات را همانند روزهای اول نگه می دارد.ضخامت پانل سردخانه ای بین 3 الی 15 سانتی متر است و به دلیل اینکه از کمترین میزان انتقال حرارت برخوردار است به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت سردخانه به شمار می رود.

اصولا برای نگهداری مواد غذایی مانند لبنیات، میوه ها که قابلیت فاسد شدن آنها در دمای عادی بسیار بالا است از سردخانه استفاده می شود. همچنین برای نگه داشتن برخی از اقلام دارویی که نیاز به نگهداری در دماهای پایین دارند از سردخانه استفاده می شود. سردخانه ها به تجهیزات مختلفی تجهیز شده اند.یکی از اصلی ترین تجهیزات سردخانه، درب سردخانه است که در طراحی آن بایستی به استانداردهای مشخصی توجه شود چراکه تاثیر مستقیم در مصرف انرژِی خواهد داشت.در این مطلب قصد داریم در مورد درب سردخانه و انواع آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

انواع درب سردخانه

درب سردخانه براساس کاربردی که دارد می تواند به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه قصد داریم به انواع مختلف درب سردخانه اشاره نماییم.

درب سردخانه لولایی

این نوع از درب ها ساده ترین نوع درب هایی است که برای سردخانه استفاده می شود و دارای لولا در یک طرف هستند که درب حول محور لولا باز و بسته می شود. این نوع درب ها قیمت پایینی داشته و اتلاف انرژِی در آنها بسیار زیاد است. لذا این نوع درب ها برای آن دسته از افرادی که رفت و آمد بسیار کمی دارند بسیار مناسب می باشد.همچنین به خاطر داشته باشید که این نوع درب ها از نظر ابعادی با محدودیت ساخت مواجه هستند.

درب سردخانه کشویی

درب کشویی سردخانه یکی دیگر از انواع درب هایی است که برای سردخانه استفاده می شود و مکانیسم عملکرد آن به صورت حرکت روی یم ریل در خط مستقیم است.در این نوع از درب ها تبادل حرارتی بسیار کمی صورت می گیرد بنابراین اتلاف انرژی در آنها کمتر است.این نوع از درب ها برای سردخانه هایی که در آنجا زیاد است مناسب است و امکان ساخت و طراحی این درب در انواع سایز و ابعاد وجود دارد و هیچ گونه محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

درب سردخانه کنترل اتمسفر

یکی دیگر از درب های سردخانه، درب سردخانه کنترل اتمسفر است. این نوع درب برای محصولاتی استفاده میشود که به اکسیژن کمتری احتیاج دارند. اصولا درب سردخانه به گونه ای طراحی می شود که بتوان میزان اکسیژن درون سردخانه را در حد مطلوبی نگه دارد.این نوع درب های اتمسفری از ورود هوا به داخل سردخانه جلوگیری می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ پانل سردخانه ای و انواع آن مانند ساندویچ پانل کامپوزیت، ساندویچ پانل آلوزینک،ساندویچ پانل گالوانیزه می توانید از طریق شماره تماسهای ذکر شده با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فنی ما در این زمینه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

دسته مقالات ساندویچ پانل