چسب عایق ساندویچ پانل
 
همانطور که مطلع هستید بعد از اتمام عملیات نصب ساندویچ پانل، جهت درزبندی و محکم کردن ورق و فوم عایق بایستی از ماده ای با دوام استفاده شود. یکی از مناسبترین موادی که می تواند ورق و فوم عایق را به بهترین شکل ممکن به همدیگر متصل نماید، چسب عایق ساندویچ پانل است. این نوع چسب ها عملکرد بسیار خوبی دارند و در مقاوم نمودن سازه ی شما نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید.

عملکرد و کاربری ساندویچ پانل

این نوع چسب ها به چسب های ماستیک نیز معروف می باشند و با استفاده از فرمولاسیون خاص با قابلیت چسبندگی بالا تولید شده اند. این نوع چسب ها به منظور پر کردن درزهایی که بین ساندویچ پانل سقفی و دیواری وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع چسب ها استحکام و طول عمر سازه به طرز چشمگیری افزایش می دهد و این موضوع از نظر اقتصادی به نفع مالکان سازه نیز خواهد بود چراکه نیازی نسیت در مدت کوتاهی نسبت به تعمیر سازه ی خود اقدام نمایند و این موضوع نوعی صرفه جویی در هزینه ها محسوب می شود.

 
با توجه به اینکه برای تولید این نوع چسب با استفاده از مواد مخصوصی تولید شده اند و موادی که برای ساخت مصالح دیگر استفاده می شود، با پانل های متفاوت می باشد، چناچه از چسب های معمولی برای اتصال فوم عایق و ورق این مصالح استفاده شود ممکن است به مصالح آسیب جدی وارد شود و عملکرد درستی نداشته باشد. در نتیجه بایستی به خاطر داشته باشید که استفاده از چسب هایی که کارایی و عملکرد مناسبی ندارد موجب به وجود آوردن خسارات فراوانی به سازه می شود.
 
البته چسب ماستیک کاربردهای دیگری هم دارد و به منظور چسباندن انواع مختلف مصالح ساختمانی نظیر بتن، سنگ و انواع فلزات و همچنین جهت آب بندی و درز بندی کانال های آب و فاضلاب و دیوارها و پنجره ها می توان از آن استفاده نمود. این نوع چسب ها مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه ماورابنفش، تابش نورخورشید، گرما و سرما دارد و این به این معنی است که می تواند از اتلاف انرژی به طرز چشمگیری جلوگیری نماید.
 

نکات قابل توجه برای استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل

  • یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این نوع چسب باید بدایند این است که نباید در دمای بالا از آن استفاده کنید چراکه قابلیت اشتعال پذیری بالا دارد و دمای بالا موجب سوخته شدن آن خواهد شد.
  • چناچه می خواهید این چسب از عملکرد و چسبندگی فوق العاده ای برخوردار باشد بایستی قبل از استفاده از این چسب از صاف بودن و تمیز بودن سطح کار خود اطمینان حاصل نمایید.
  • در صورتی که سطح سازه دارای ناهمواری های زیادی باشد بهتر است قبل از استفاده از این نوع چسب از پرایمر بر روی آن استفاده شود. این موضوع موجب می شود حبابی بر روی سازه ایجاد نشود.
  • مکانی که قرار است با استفاده از این نوع چسب پوشش داده شود بایستی به شکل مربع باشد.
  • به منظور کاهش عمق محلی که از این نوع چسب ها استفاده می نمایم بهتر آن است که از فوم اسفنجی و یا فوم پلی استایرن استفاده شود.

 

چسب عایق ساندویچ پانل

چسب عایق پلی یورتان

این نوع چسب یکی از با کیفیت ترین محصولاتی است که می توان با استفاده از آنها انواع مختلف پانل ها را به یکدیگر متصل نمود.چسب مخصوص پلی یورتان موجب می شود استحکام و طول عمر سازه شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد و در دو نوع مختلف جامد و منعطف در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد. از ویژگیهای منحصر به فرد این نوع چسب می توان به قابلیت ضد آب بودن، خشک شدن سریع آن و قابلیت رنگ پذیری بالای آن اشاره نمود که مجموع این ویژگی ها باعث شده این چب مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرد.

چسب عایق پلی یورتان: دو جزئی

این نوع چسب برای پوشش دهی درزهای افقی کاربرد گسترده ای دارد و با توجه به اینکه حجم آنها در هنگام کار افزایش پیدا می کند یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش دادن درزهای دیوارهای بتنی و سازه های پیش ساخته می باشد. 30 دقیقه زمان برای این چسب مورد نیاز است تا واکنش نهایی خود را نشان دهد. زمانی که طول می کشد این نوع چسب خشک شود 24 ساعت می باشد. اما بازه ی زمانی7 روزه طول خواهد کشید تا سازه مورد نظر در برابر عوامل طبیعی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

 
 
بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • شرکت ماموت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت استاطلاعات بیشتر لیست قیمت