در حال حاضر با توجه به اینکه ساندویچ پانل‌ها در مقایسه با سایر مصالح سنتی ویژگی‌هایی مانند ارزان بودن، قابلیت حمل و نصب راحتی دارند بنابراین می‌توان از آن‌ها برای ساخت ویلا استفاده نمود. معمولا برای ساخت ویلاها باید از مصالحی با مقاومت بالا در برابر گرما، سرما و رطوبت استفاده نمود تا در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی استحکام کافی داشته باشد.
به دلیل قابلیت جابه‌جایی ساندویچ پانل‌ها می‌توان از این مصالح در مناطق کوهستانی نیز استفاده نمود. همچنین در صورتی که از ساندویچ پانل‌های پلی یورتان برای ساخت ویلا استفاده شود از به هدر رفتن انرژی به میزان زیادی جلوگیری می‌شود.

مزایای ساخت ویلا با ساندویچ پانل

 • ویلاهای ساخته شده با ساندویچ پانل در برابر گرما و سرما مقاوم هستند. دلیل این مقاومت استفاده از فوم‌های باکیفیتی همچون: پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه است که از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.
 • از آنجایی که ساندویچ پنل‌ها نسبت به مصالح سنتی وزن کمتری دارند در صورت بروز حوادثی مانند زلزله، خسارات مالی و جانی کمتری به بار خواهد آمد.
 • اجرا و ساخت ویلا با استفاده از ساندویچ پانل تنها به 2 روز زمان نیاز دارد.
 • از ساندویچ پنل‌ها در تمامی اقلیم‌ها اعم از گرم، سرد و شرجی می‌توان بهره برد.
 • در صورتی که سازه ابعاد کوچکی داشته باشد با استفاده از جرثقیل می‌توان به محل مورد نظر حمل کرد. اما در صورتی که ابعاد سازه بزرگ باشد می‌توان آن را به چند قسمت تبدیل کرده و سپس در محل مورد نظر متصل کرد.
 • این مصالح نسبت به مصالح سنتی قیمت مقرون به صرفه تری دارند و ساخت ویلا با آن‌ها ارزان‌تر است.

ویلا با ساندویچ پانل

روش ساخت ویلا با ساندویچ پانل

 • مونتاژ در کارخانه
 • مونتاژ در محل

در اولین روش مراحلی مانند سیم کشی، لوله کشی، نصب کابینت‌ها و.... در کارخانه انجام می‌شود. در مرحله بعدی ویلا به صورت کلی یا در چندین تکه به مکان مورد نظر منتقل شده و نصب آن طی 2 روز انجام می‌شود. روش فوق باعث می‌شود هزینه نصب ویلا به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.
روش دیگری که وجود دارد این است که ویلا در محل ساخته شود. در این روش امکان حمل سازه به محل مورد نظر به دلیل عرض کم یا شرایط کوهستانی وجود ندارد. در چنین روشی تمام مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا به محل منتقل شده و اجرای سازه انجام می‌شود. مزیتی که این روش نسبت به روش قبل دارد این است که اگر سازه در ابعاد بزرگ ساخته شود محدودیتی در حمل و نقل وجود ندارد. اما ایرادی که در این روش وجود دارد این است که هزینه ساخت بالا و زمان اجرای سازه 10 روز می‌باشد.

مشخصات فنی ویلای ساخته شده با ساندویچ پانل

 • برای ساخت دیوارهای ویلا از پانل‌های 4 سانتی‌متر متشکل از ورق گالوانیزه و فوم عایق پلی اورتان استفاده می‌شود. این پانل‌ها از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردارند.
 • به منظور اجرای کف پوش می‌توان از سرامیک و یا کف پوش با طرح پارکت استفاده کرد.
 • اسکلت ویلاهای ساخته شده با ساندویچ پنل از پروفیل و شماره شاسی تیرآهن 16 می‌باشد.
 • جهت اجرای این ویلاهای پیش ساخته از پنجره‌های دوجداره، درب ضد سرقت، سیستم برق کشی روکار و کلید و پریز می‌توان استفاده کرد.
 • این ویلاها تمامی امکانات یک منزل مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره را دارا است.

ساخت ویلا با ساندویچ پانل

هزینه ساخت ویلا با ساندویچ پانل

ویلاهای پیش ساخته در واقع ساختمان‌های مسکونی هستند که توسط ساندویچ پانل پوشش داده شده‌اند. برای ساخت ساندویچ پانل از فوم پلی اورتان که یکی از باکیفیت‌ترین فوم‌ها است استفاده شده است. فوم پلی یورتان بین دو لایه ساندویچ پانل تزریق شده و به دلیل اینکه فضای خالی بین لایه‌ها را کاملا پر می‌کند به طرز فوق العاده‌ای مانع از هدر رفتن انرژی می‌شود. ساندویچ پانل ماموت با داشتن وزن سبک، مقاومت بالا و همچنین دارا بودن فوم پلی یورتان با دانسیته 40 یکی از بهترین سازه‌های پیش ساخته‌ای است که می‌توان برای پوشش‌دهی انواع ویلا استفاده کرد. از این رو با توجه به اینکه پانل قیمت مناسب‌تری نسبت به مصالح سنتی دارد؛ در صورتی که می‌خواهید هزینه پایین‌تری برای ساخت ویلا پرداخت نمایید پیشنهاد می‌کنیم از این محصول استفاده نمایید.

دسته اطلاعات مهمبرچسب ها ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *