تعریف ورق دامپا  یا لمبه (dampa sheet)

ورق دامپا یکی از پرکاربرد ترین ورقها است که در این مقاله قصد داریم به تعریف ورق دامپا – اطلاعات کامل پرداخته ایم. یکی از فرمینگ‌های زیبا و دیدنی ورق‌ها ورق دامپا است که در پوشش سقف و دیوار استفاده می‌شود. ورق دامپا معمولا در پوشش داخلی سقف از این ورق استفاده می‌شود. از ورق دامپا به منظور استفاده در ساندویچ پانل معمولا از ورق های روغنی یا گالوانیزه رنگی که تنوع رنگ دارد و یا آلومینیومی استفاده می‌شود.

ضخامت :

ورق لمبه یا ورق دامپا از ضخامت 0.6 تا 0.7 میلی‌متر یا 0.8 تا .9 میلی‌متر تولید می‌شود و از ضخامت 0.4 تا 0.5 میلی‌متر تولید می‌شود. ورق دامپا آلومینیوم به دوصورت  آلومینیوم و آلومینیوم رنگی عرضه می‌شود،و با ضخامت 0.5 میلی‌متر تولید می‌شود.

ابعاد:

ورق دامپا معمولا در دوسایز کوتاه و بلند تولد می‌شود،که بعد از فرمینگ سایز آن تغییر می‌کند. ابعاد ورق دامپا کوتاه 100×200 میلی‌متر و بلند  250×125 است. ابعاد دامپا کوتاه بعد از فرمینگ به سایز 200×84 و دامپا بلند به سایز 250×100 تغییر می‌کند. حدود زون هر برگ استاندارد از ورق با ضخامت 0.5 میلی‌متر کوتاه 8 کیلوگرم است.

ورق دامپا

ورق های دامپا ، قیمت انواع ورق‌های دامپا ، محصولات شرکت ماموت

ورق های دامپا ، قیمت انواع ورق ، محصولات شرکت ماموت

انواع ورق دامپا

ورق دامپا در سه نوع ورق دامپا طولی، برگی و قطعه ای تقسیم می‌شود که در ادامه در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

ورق دامپا طولی: ضخامت این ورق ها 0.4 تا 0.7 میلیمتر است و جنس انها از ورق گالوانیزه یا رنگی است.بیشترین طولی که این ورقها دارند 12 متر است.ابعاد ورق دامپا طولی نزدیک به دامپا برگی است اما اندازه گام دامپا طولی کوچکتر از آن است. مهمترین مزیت این نوع دامپا تولید و بهره برداری آنها درطول مناسب است.

ورق دامپا برگی:امکان تولید این نوع دامپا تا 1.25 میلیمتر می‌باشد.مشتری بر حسب نیاز خود میتواند این نوع ورق دامپا را در طول دلخواه خود سفارش دهد.این نوع ورق از جنس ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق رنگی است و با ضخامت های متنوع 0.3 تا 1.25 میلیمتر قابل سفارش است.

ورق دامپا قطعه ای:این نوع ورقها در شرایط خاصی استفاده می‌شوند. این ورق زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که قسمت های مورد نظر در یک راستا نبوده و  برش و گوشه بری زیادی نیاز است. ساختار این نوع ورق باعث شده نصب ساخت تری نسبت به ورق برگی و طولی داشته باشد.اما امکان برش و گرد کردن این ورق نسبت به دو ورق دیگر آسانتر است.مهمترین ویژگی این ورق این است که می‌توان آن را در ضخامت بیشتر از 1.25 میلیمتر تولید نمود.

مزایای ورق دامپا

از مزایای ورق دامپا میتوان به سبک و ایمن در برابر زلزله، عایق در برابر رطوبت، انعطاف پذیری بالا در ساخت و ساز، کاهش هزینه ساخت فونداسیون به دلیل سبک بودن و کاهش بار مرده ساختمان، نصب و تعمیرات آسان و راحت، قابل شستشو و رنگ آمیزی آسان، طول عمر  زیاد و مقرون به صرفه بودن، تنوع رنگ بالا، غیر قابل اشتعال و ایمن در برابر آتش سوزی و….. می‌باشد.

کاربرد ورق دامپا

ورق لمبه یا دامپا به دلیل تنوع رنگی بالایی که دارد برای پوشش سقف، سقف کاذب، سازه های شیروانی، دیواره‌های کانکس، پوشش داخلی سقف و دیواره های ساختمان و ویلا، سردر منازل، ورودی پارکینگ، سقف های بیرونی ساختمان مانند تراس، سقف پارکینگ های بزرگ مانند پارکینگ فروشگاه ها و تالارها، سقف های سالن های سینما و کنفرانس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورق های دامپا ، قیمت انواع ورق ، محصولات شرکت ماموت

لیست قیمت ورق طریقه نصب ورق دریافت کاتالوگ ورق ماموت پروژه های عظیم انجام شده با ورق های شرکت ماموت تصاویر انواع ورق ثبت سفارش خرید مکالمه آنلاین با واحد فروش

دسته دسته بندی مقالات ورقبرچسب ها ,