ماموت، تولیدکننده بهترین انواع کانکس

امروزه کانکس‌ پرکاربردترین سازه پیش‌ساخته در دنیا است. اما زمانی که در 70 سال پیش کانکس برای اولین بار تولید شد تنها یک محفظه‌ی پیش‌ساخته بود که کاربرد بسیار محدودی داشت. با پیشرفت علم و فن‌آوری، طراحی و تولید کانکس هم دچار تحول شد و امروزه مزایای کانکس آنچنان زیاد شده که در هر صنعت و هر گوشه‌ای شاهد استفاده از انواع کانکس هستیم.
شرکت ماموت پیشگام تولید کانکس و دیوارهای پیش ساخته در ایران است. این شرکت از ساندویچ پانل برای تولید انواع کانکس بهره می‌برد. طراحی مبتنی بر علم و بهره از قابلیت‌های متعدد ساندویچ پانل باعث شده تا شرکت ماموت موفق شود انواع کانکس را با بالاترین کیفیت ممکن تولید نماید.

مزایای اصلی کانکس ماموت

  • مقاومت در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله
  • عایق بودن در برابر گرما و سرما
  • قابلیت فروش پس از رفع نیاز
  • عمر مفید طولانی و حفظ کیفیت
  • جاگذاری و نصب سریع در محل مورد نظر
  • قابلیت تغییر مکان و جابجایی

 

کانکس ماموت، اتاقکی قابل جابه‌جایی

یکی از مهمترین ویژگی‌های کانکس قابل حمل بودن و امکان جابجایی آسان آن است. در میان تمام انواع سازه‌ها، تنها کانکس است که این قابلیت مهم را دارد. همین مزیت کانکس را به بهترین انتخاب برای کاربری‌های غیردائمی و نیازمند تغییر مکان تبدیل کرده است. مثلاً در هنگام راه‌سازی همزمان با پیشرفت کار لازم است تا محل کارگاه مرتباً جابه‌جا گردد.

کانکس

 

کانکس ماموت، فضایی پیش‌ساخته با نصب سریع

جانمایی، جاگذاری و نصب کانکس ماموت در محل مورد نظر را می‌توان در کمترین زمان ممکن انجام داد. پیش‌ساخته بودن کانکس سبب شده تا بعد از قرارگیری در محل بلافاصه بتوان بهره‌برداری و استفاده از آن را آغاز نمود. این قابلیت نصب سریع بخصوص در مواقعی که زمان عامل بحرانی است ارزش دو چندانی پیدا می‌کند. در بسیاری از پروژه‌ها قدم اول راه‌اندازی کانکس است و هرچه این مرحله سریع‌تر سامان یابد ادامه کار هم روند بهتری را طی خواهد کرد.

کانکس ماموت، مقاوم در برابر زلزله

کانکس ماموت دارای یک ساختار انتقال نیروی مقاوم است که بر مبنای اصول سازه‌ای طراحی شده است. از همین رو کانکس در مقابل نیروهای جانبی و لرزه‌ای وارده دچار آسیب نمی‌شود. یکی از دلایل خسارات زیاد ناشی از زلزله وزن زیاد ساختمان‌ها است. کانکس ماموت به دلیل بهره از ساندویچ پانل در ساخت جداره‌ها وزن زیادی ندارد و همین مسئله سبب بهبود عملکرد آن در زمان زلزله می‌شود.

کانکس شرکت ماموت

 

کانکس ماموت، ماندگار و پردوام

قابلیت جابجایی کانکس سبب می‌شود که هر چند وقت یکبار بسته به نیاز کانکس حرکت داده شود و در محل جدیدی نصب گردد. این انتقال مداوم باعث می‌شود که برخی از کانکس‌ها دچار آسیب و افت کیفیت شوند اما کانکس شرکت ماموت دوام بالا و عمر مفید طولانی دارد و با گذشت زمان از کیفیت و کارایی آن کاسته نمی‌شود.

انواع کانکس شرکت ماموت

در حال حاضر کانکس کاربردهای زیادی دارد و در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشترین کاربرد کانکس در محوطه‌های اداری، کارگاه‌های ساختمانی، صنعت نفت، صنعت راه‌سازی و فضاهای شهری است. با توجه به این طیف وسیع موارد استفاده از ساندویچ پنل، شرکت ماموت برای اینکه هر کانکس بهترین عملکرد را داشته باشد و تمامی نیازها را مرتفع سازد انواع گوناگونی از کانکس را تولید و عرضه می‌کند.

پرکاربردترین انواع کانکس تولیدی شرکت ماموت عبارتند از:

انواع کانکس ماموت

با وجود شباهت در برخی ویژگی‌های اساسی، هر یک از این انواع کانکس فرآیند تولید متفاوتی دارند و در طراحی آنها به عوامل بحرانی و اثرگذار توجه ویژه شده است.

کانکس کارگاهی (مهندسی) یکی از رایج‌ترین انواع کانکس است که بخصوص در محوطه‌های ساختمان‌سازی و کارگاه‌های راه‌سازی بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اهمیت سرعت در تجهیز کارگاه و نیاز به آغاز هرچه سریع‌تر عملیات ساختمانی، استفاده از کانکس مهندسی بهترین تصمیم و درست‌ترین انتخاب است.

کانکس نگهبانی یا همان کیوسک نگهبانی از چند دهه پیش تا به همین امروز در تعداد زیادی از ساختمان‌ها، از ادارات و کارخانجات گرفته تا دانشگاه‌ها و پارکینگ‌ها کاربرد دارد. کانکس نگهبانی معمولاً به شکل پیوسته و شبانه‌روزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید حتماً دارای دوام و ماندگاری زیادی باشد.

کانکس اداری در واقع یک دفتر کار کوچک و قابل حمل است که تقریباً در هر مکانی قابل جانمایی و نصب است و از آن می‌توان برای انجام کارهای اداری و مدیریتی استفاده نمود. نمای بیرونی و کیفیت فضای داخلی در کانکس اداری از اهمیت بیشتری نسبت به سایر انواع کانکس برخوردار است.

کانکس ماموت، سازه‌ای کوچک اما با کارایی بالا

کانکس ماموت کارایی بسیار بالایی دارد. بخشی از این کارایی بالا به سبب استفاده از ساندویچ پانل و در پی آن افزایش بهره‌وری انرژی است. ساندویچ پنل عایق حرارتی است و از اتلاف حرارتی در کانکس جلوگیری می‌کند. عمر مفید طولانی و دوام بالای کانکس ماموت باعث شده تا استفاده از آن از لحاظ اقتصادی به‌صرفه باشد. در این شرایط استفاده از مصالح سنتی برای ساخت فضاهای کوچک و موقت تصمیمی اشتباه است.
با توجه به ابعاد استاندارد و تراز بودن سطوح کانکس، در صورت نیاز می‌توان چند کانکس را در کنار هم قرار داد و فضاهای بزرگ‌تری را فراهم نمود. اگر در پروژه‌ای با گذشت زمان و توسعه کار فضای بیشتری مورد نیاز باشد می‌توان بدون محدودیت بر تعداد کانکس‌ها افزود.

دسته کانکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *