ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت از مصالح پرکاربرد امروزی است.
این ساندویچ پنل ها با انواع فوم مختلف و ساختار متنوع تولید می شوند.
با محیط زیست سازگار هستند.
درواقع فاقد گازهای مخرب لایه اوزون و گازهای گلخانه ای می باشند.
ماموت از نام های شناخته شده و محبوب در سطح بین الملل است.
مجتمع صنعتی ماموت علاوه بر تولید ساندویچ پانل ، انواع تریلر های کمپرسی ، تیلرهای کمرشکن و تریلرهای یخچالی نیز تولید می کند.

ساندویچ پانل ماموتساندویچ پانل سقفی و دیواری ماموت

ساندویچ پانل (Sandwich Panel) متشکل از دو لایه ورق و ما بین آن فرم عایق می باشد، که فوم مخصوص (پلی یورتان) به وسیله چند میکرون پرایمر با ورق های (گالوانیزه یا آلوزینک یا آلومینیوم) تحتانی و فوقانی چسبندگی قطعی برقرار می کنند. 

ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich panel) یا پنل کمپوزیت آلومینیوم (ACP) (به انگلیسی: Aluminium Composite Panel) و همچنین مصالح کمپوزیتی آلومینیومی (ACM) (به انگلیسی: Aluminium Composite Material) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند. ساندویچ پانل ماموت از پانل های ساندویچی شرکت ماموت می باشند.

ساندویچ پانل از سه لایه تشکیل شده است: لایه ای با چگالی کم در بین دو لایه نسبتاً نازک قرار دارد. این ساندویچ پانل ها با وزن بسیار کم دارای بازدهی مکانیکی فوق العاده ای هستند. استحکام بسیار بالای ساندویچ پانل ها از طریق فشرده سازی لایه های ساندویچ پانل روی فوم تزریقی آن بوجود می آید.A sandwich panel is a structure made of three layers: low density core inserted in between two relatively thin skin layers. This sandwich setup allows to achieve excellent mechanical performance at minimal weight. The very high rigidity of a sandwich panel is achieved thanks to interaction of its components under flexural load applied to the panel.

فوم عایق ساندویچ پانل

فوم عایق می تواند از جنس پشم سنگ، پلی استایرن و پلی اورتان باشد که به دلیل مزیت هایی که فوم پلی یورتان دارد معمولاً برای ساندویچ پنل(پانل) های استاندارد از فوم پلی یورتان استفاده و معمول گردیده.
از مزایای اصلی و عمده عایق فوم پلی یورتان ساندویچ پنل(پانل) (که متشکل از ساندویچ پنل(پانل) سقفی، دیواری) می باشد می توان به نسوز بودن، کند سوز بودن، سبکی، مقاومت بالا و عایق حرارتی خوب بودن اشاره کرد که در قیمت و محبوبیت ساندویچ  پانل(پنل) سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پنل(پانل) سردخانه ای و ساندویچ پانل(پنل) مرغداری موثر بوده است.

در ساندویچ پانل ماموت از فوم پلی اورتان با دانسیته 2 ± 40 کیلوگرم بر متر مربع استفاده می شود، مجتمع صنعتی ماموت تولید کننده ساندویچ پانل با ورق آلوزینگ می باشد که یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان این محصول به کشورهای همجوار اعم از ترکمنستان، عراق، تاجیکستان، امارات متحده عربی می باشد.
از خصوصیات ویژه ساندویچ پنل های ماموت می توان، عایق بودن صدا، سرمان و گرما و تونایی تحمل فشار بار بالا، سبکی و مقاومت عالی در برابر کنش (نوع B1، B2، B3 ساندویچ پانل) و دیگر حوادث طبیعی و حفظ بهداشت محیطی و سازگاری کامل با محیط زیست می باشد.

موارد مصرف و استفاده ساندویچ پنل(پانل) ماموت در اتاق های ایزوله، کلین روم، سردخانه های زیر صفر، سردخانه های بالای صفر ساختمان های ویلایی سبک، سقف سوله و دیوار سوله ها، پوشش خانه های ویلایی را می توان برشمرد.

سردخانه با پانل ماموت:  

سردخانه ها،محل هایی هستند،برای نگه داری ایمن و سالم محصولات به طوری که به طور مثال از فاسد شدن آن ها و ... جلوگیری کنیم و به نگهداری بیشتر آن ها کمک کنیم .

سردخانه ها باید دمای محیط را به وسیله یک دستگاه گرفته،و  به سرما در داخل سردخانه تبدیل کنند،و سرما را اشاعه و هدر ندهند.

به همین دلیل از ساندویچ پانل برای ساخت آن ها استفاده می شود،

که عایق سرما و گرما هستند،و می توانند در مصرف انرژی باعث صرفه جویی شوند.

اتاق تمیز با ساندویچ پنل تهیه می شود،و هیچ مصالح ساختمانی دیگری در این حوزه وجود ندارد که با این دقت باشد،و بتوان به آن اطمینان داشت.

این پانل ماموت اتاق تمیز بسیار مستحکم و قوی است،به طوری که حتی مواد شیمیایی نیز از آن عبور نمی کند.

ساندویچ پانل اتاق تمیز برای ساختمان هایی استفاده می شود.

که ورود آلاینده ها در آن بسیار مهم است،و نباید در این ساختمان بخار آب، گرد و غبار، آلاینده های معلق در هوا و مواد شیمیایی عبور کند.

به علاوه برای ورود افراد به این ساختمان و اتاق، دوش هوا و لباس های مخصوص تبیه شده،که همه افراد در زمان ورود باید از آن ها  استفاده کنند.

ویدئوی نحوه نصب ساندویچ پانل