یکی از مهمترین سوال هایی که ذهن بسیاری از خریداران کانکس را به خود مشغول کرده است این است که کانکس ورقی چه تفاوتی با کانکس ساندویچ پانلی دارد.

در این مطلب می خواهیم در مورد ساختار کلی این دو سازه اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.پس با ما همراه باشید

تفاوت ساختار کانکس پانلی و کانکس ورقی

به طور کلی برای ساخت یک کانکس ابتدا بایستی اسکلتی از جنس آهن ساخته شود و در مرحله بعدی با استفاده از متعلقاتی مانند پیچ، مهره به یکدیگر متصل می شوند. در مراحل بعدی دیواره ها و سقف بر روی اسکلت قرار گرفته و توسط پیچ های مخصوصی محکم می شوند.

این دو کانکس از لحاظ مصالح مصرفی و کاربری با یکدیگر متفاوت هستند. متریالی با دوام بسیار بالا مانند پلی یورتان و یا پلی استایرن با دانسیته بسیار بالا برای ساخت کانکس پانلی مورد استفاده قرار می گیرد.مصالح به کار رفته در این نوع از کانکس ها به عنوان عایقی بسیار قوی عمل می کنند و کانکس را در برابر عواملی مانند سرما، گرما، ضربه و یا رطوبت محافظت  می کند که این امر یکی از مزایایی است که کانکس پانلی را از سایر کانکس ها متمایز می نماید.

متریالی که برای کانکس های ورقی استفاده می شود کاملا متفاوت است. بدنه و یا سقف این نوع کانکس با استفاده از ورق های فولادی و یا آلومینیومی ساخته می شود.این نوع ورق ها با توجه به دلخواه مشتری براساس ابعاد مورد نیاز آماده شده و سپس بر روی سازه نصب می گردد.

مطالب پیشنهادی :تفاوت کانکس پانلی و ورقی

این نوع کانکس ها به دلیل قیمت مناسبی که دارند فروش بالایی دارند اما برای اقامت موقت مورد استفاده قرار می گیرد، چراکه عایق نبوده و در نتیجه در برابر سرما، گرما و شرایط آب و هوایی نامناسب، گزینه خوبی نیستند

البته چناچه مشتری تمایلی به عایق نمودن کانکس ورقی داشته باشد می توان از عایق های معدنی اعم از پشم شیشه و یا پشم سنگ و یا مواد دیگر بهره گرفت که در این صورت کانکس ورقی نیز در برابر برودت، حرارت مقاومت بالایی به دست می آورد.

تفاوت کانکس پانلی و ورقی

کانکس پانلی یا کانکس ورقی

با توجه به اینکه هر کدام از این کانکس ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. انتخاب بهترین کانکس به سلیقه و اینکه کدام یک از کانکس ها بهتر می تواند پاسخگوی نیاز مشتری باشد، بستگی دارد. عوامل متعددی اعم از شرایط آب و هوایی، نوع کاربری و مدت زمانی که می خواهیم از کانکس استفاده نماییم در انتخاب کانکس مناسب تاثیر دارند.

به عنوان مثال کانکس پانلی به دلیل خاصیت عایق پذیری بالا، دمای داخل اتاق را متعادل نگه داشته و مانع از به هدر رفتن انرژِی می شود که این امر از لحاظ اقتصادی به نفع خریدار است. برای ساخت دیواره ها و سقف این نوع از کانکس ها از عایق پلی یورتان بهره گرفته شده است و فوم پلی یورتان یکی از بهترین فوم های موجود در بازار است که کیفیت کانکس را به طرز فوق العاده ای بالا می برد.

اما کانکس هایی که با استفاده از ورق های مختلف آماده می شوند به دلیل عایق نبودن برعکس کانکس پانلی موجب اتلاف انرژی می شوند. در نتیجه برای مکانهایی که شرایط آب و هوایی نامتعادل دارند گزینه مناسبی نمی باشند چراکه قادر نیستند دمای داخل را به خوبی حفظ نمایند.

همچنین کانکس های ساخته شده با استفاده از پانل مزایای دیگری نظیر وزن بسیار کم، سرعت اجرایی بالا و قابلیت جابه جایی به مکانهایی دیگر را دارند که مجموعه این مزیت ها باعث شده افراد استفاده از کانکس پانلی را به دلیل طول عمر و کیفیت بالا به کانکس های دیگر ترجیح دهند.

کانکس هایی که با استفاده از ورق های مختلف تولید می شوند از وزن بیشتری برخوردار هستند در نتیجه برای جابه جایی آنها به مکانهای دیگر بایستی از جرثقیل استفاده نمایید که این امر دردسرهای فراوانی را به دنبال دارد. اما کانکس هایی که با استفاده از پنل پوشانده شده اند بسیار سبک و حمل آنها بسیار راحت می باشد.

از طرفی دیگر ستون های زیادی برای ساخت کانکس های ساخته شده با ورق های فولادی و یا آلومینیومی استفاده شده که این امر امنیت این سازه را از لحاظ فیزیکی چندین برابر می نماید و این مزیتی بزرگ برای این نوع سازه نسبت به سازه ی تولید شده با ساندویچ پانل به حساب می آید.

تفاوت کانکس پانلی و ورقی

کانکس پانلی و یا ورقی از لحاظ قیمت چه تفاوتی با هم دارند؟

همانطور که مطلع هستید قیمت ساندویچ پانل نسبت به ورق های فولادی و یا آلومینیوم بالاتر است لذا چناچه ساخت کانکس با استفاده از پانل صورت گیرد در مقایسه با زمانی که با استفاده از ورق ها ساخته شوند، هزینه بالاتری برای مشتری در بر خواهد داشت.

اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید در صورتی که ورق های استفاده شده برای ساخت کانکس با کیفیت بوده و یا دارای ویژگیهای خاصی باشد، هزینه ی این کانکس بالاتر از کانکس پانلی خواهد رفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید کانکس پانلی و کانکس ورقی شما عزیزان می توانید از طریق شماره های تماس با کارشناسان باتجربه ما در ارتباط بوده و از آنها در این مورد راهنمایی بخواهید. کارشناسان مجرب ما با سالها تجربه در زمینه فروش انواع مختلف کانکس به خوبی می توانند شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

دسته کانکس