ساندویچ پانل ها سازه هایی هستند که در مقایسه با مصالح سنتی که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شوند مزایای بیشتری دارند از بین این مزایا می توان به وزن کم، هزینه با صرفه تر، دوام و استحکام بالا در برابر پوسیدگی و خوردگی و عایق بسیار مناسب در برابر سرما، گرما و صوت محسوب می شود. مجموعه این مزایا باعث شده معماران و مهندسان این نوع سازه های مدرن را به مصالح سنتی ترجیح بدهند. این نوع سازه های مدرن به دو صورت سقفی و دیواری قابلیت تولید دارد در ادامه به ساندویچ پانل عایقی در برابر گرما می‌پردازیم.

عایق حرارتی چیست؟

عایق حرارتی نوعی عایق مقاوم است که فضای داخلی و خارجی ساختمان ها را پوشانده و مقاومت ساختمان را در برابر تبادل حرارتی بالا می برد. به این ترتیب زمانی که ازعایق های حرارتی با کیفیت برای عایق بندی ساختمان استفاده شود تبادل حرارتی به ویژه در فصل زمستان کاهش پیدا کرده و هوای سرد به داخل ساختمان نفوذ نخواهد نمود.

استفاده از عایق های حرارتی به منظور عایق بندی ساختمان مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. یکی از این مزایا این است که عایق های حرارتی از نفوذ برودت هوا به داخل سازه جلوگیری می نماید و شما دیگر در فصل سرما نیازی به استفاده از وسایل گرمایشی برای گرم کردن خود نخواهید داشت و این موضوع باعث صرفه جویی در انرژی خواهد شد و این امر از لحاظ اقتصادی به نفع شما خواهد بود.

بحث عایق کاری ساختمان یکی از موضوعات مهمی است که در طول عمر و استحکام ساختمان تاثیر بسزایی دارد و در صورتی که به آن توجه اساسی شود و برطبق استانداردها ساختمان سازی صورت گیرد می توان به طرز قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی نمود . در حال حاضر بسیاری از افراد به دلیل اینکه اطلاعات درستی در مورد عایقهای مربوط به ساندویچ پانل ندارند به عایق کاری ساختمان توجهی ندارند و همین موضوع باعث می شود در آینده متحمل هزینه های سنگینی برای تعمیرات ساختمان خود شوند.

همانگونه که می دانید وزن هوای گرم سبک تر از هوای سرد است به این معنی که با سرعت بسیار بیشتری بالا می رود و از فضای داخل ساختمان خارج می شود. یکی از سازه هایی که می تواند به بهترین نحو عایق بندی ساختمان شما را انجام دهد، ساندویچ پانل است. پانل ها علاوه بر ویژگی عایق بودن از وزن بسیار کمی برخوردار هستند و در دوام و استحکام سازه شما تاثیر زیادی خواهد داشت . البته پانل ها انواع مختلفی دارند و شما بایستی از پانلی برای عایق بندی سازه خود استفاده نمایید که در برابر انتقال حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد در غیر اینصورت پانل عملکرد خوبی نخواهد داشت.

عایق حرارتی پشم سنگ

یکی از عایق های حرارتی باکیفیت که از سنگ های آتشفشانی و یا پشم سرباره تولیدی کارخانه های فولاد ساخته شده است و نقش بسیار اساسی در جلوگیری از به هدر رفتن حرارت فضای داخل ساختمان بر عهده دارد، عایق پشم سنگ یا پشم معدنی است. این نوع عایق دارای ضریب مقاومت حرارتی بسیار بالایی است و در برابر آتش بسیار مقاوم می باشد. بنابراین چناچه ساختمان در معرض آتش سوزی هم قرار بگیرد، آسیب چندانی نخواهید دید.

این نوع عایق از لحاظ اقتصادی در مقایسه با عایق های دیگری که برای تولید ساندویچ پانل استفاده می شود به صرفه تر است اما در عین حال از کیفیت بهتری برخوردار است. همچنین این نوع عایق، عایق صوتی بسیار مناسبی بوده و در برابر جذب صوت و کاهش انتقال صدا به داخل ساختمان می تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد. در نتیجه برای آن دسته از افرادی که حساسیت فراوانی به صدا دارند بهترین گزینه می باشد.

ساندویچ پانل عایقی در برابر گرما

دسته مقالات ساندویچ پانل