نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل

 

در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل اطلاعاتی مفید در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که تمایل دارید در مورد موضوع نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل اطلاعات بیشتری کسب نمایید می‌توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

امروزه استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت سوله بسیار رایج شده است چراکه ساندویچ پانل علاوه بر اینکه مقاومت و استحکام سوله را به میزان قابل توجهی بالا می برد بلکه باعث می شود هزینه های ناشی از ساخت سوله به میزان زیادی کاهش یابد.

اسکلت سوله ها ساخته شده از فلزاتی با دوام و انعطاف پذیری بسیار بالا و برای پوشاندن قسمت سقف و دیوار سوله ها از ساندویچ پانل استفاده می کنند. ساندویچ پانل ها علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به سوله می بخشد بلکه کیفیت سوله را برای مدت زمان طولانی تضمین می کند و به همین دلیل هم جایگزین بسیار خوبی برای مصالح سنتی شناخته شده است.

معرفی کوتاه سوله

سوله نوعی سازه فلزی با سقف شیب دار است که در انگلیسی با نام shed شناخته می شود.سوله ها سازه هایی هستند که به دلیل صرفه جویی در منابع طبیعی و اقتصادی امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای ساخت سوله از مصالح مختلفی استفاده می شود و بایستی برای ساخت این سازه استانداردهای فنی و مهندسی مربوط به سوله مانند طول سالن، طبقات داخلی، عرض سالن رعایت شود درغیر اینصورت ممکن است خسارت های زیادی به سازه وارد شود.

یکی از بهترین مصالحی که امروزه برای ساخت سوله استفاده می شود، ساندویچ پانل است.پانل های دیواری و سقفی به دلیل ساختاری که دارند برای سازه هایی مانند سوله بهترین گزینه هستند و استفاده از آنها هم از نظر کیفیت و هم از نظر اقتصادی به نفع کسی است که می خواهد از سوله استفاده نماید.

انواع پوشش سوله با ساندویچ پانل

به منظور پوشش سقف این نوع سازه های پیش ساخته ای از ساندویچ پانل سقفی و جهت پوشاندن دیوارهای سوله از ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود. البته جنس ساندویچ پانل بسته به کاربری و سلیقه خریدار متفاوت می باشد. به عنوان مثال قسمت عایق ساندویچ پانل می تواند از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ یا پشم شیشه باشد.هر کدام از این مواد استقامت و دوام خاصی دارند و کاربر با توجه به نوع کاربری خود می تواند ساندویچ پانل را با هر کدام از این متریال سفارش دهند.

 

نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل

پوشش سقف سوله با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل های سقفی، سازه هایی هستند که با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد ساخته شده اند و به دلیل دوام و استحکام بالایی که دارند بهترین گزینه برای پوشش دهی سازه های پیش ساخته مانند سوله هستند.پانل ها مصالحی با دوام بسیار بالا هستند که امکان رشد حشرات، میکروب ها و قارچ ها را غیرممکن می سازد و به دلیل اینکه هیچ بویی از خود متساعد نمی کنند بهترین متریال برای پوشش دهی سوله هستند.پانل های سقفی، پانل هایی با دوام در برابر عوامل طبیعی مانند آتش سوزی، بارش برف و باران، وزش باد هستند به نحوی که شکل اولیه خود را حفظ کرده و دارای طول عمر بالاتری در مقایسه با دیگر مصالح هستند.

پوشش دیوار سوله با ساندویچ پانل

جهت پوشاندن دیوارهای سوله ساندویچ پانل دیواری مورد استفاده قرار می گیرد که البته همانند پانل های سقفی انواع مختلفی دارند و از انواع فوم پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ یا پشم شیشه می توان برای ساخت آنها استفاده نمود. یکی از نکاتی که بایستی در هنگام ساخت سوله به آن توجه داشته باشید این است که اندازه و ضخامت پانل از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است به همین دلیل بایستی ضخامت ورق ها دو رو باشد.

ساندویچ پانل دیواری انواع مختلفی دارند به عنوان مثال ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز مقاومت بسیار زیادی در برابر ضربه و پوسیدگی دارد و از ورود و نفوذ میکروب ها و حشرات به داخل سازه جلوگیری می نماید.ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی عملکرد بسیار خوبی در برابر نورخورشید از خود نشان می دهد و عایق صوتی و رطوبتی بسیار خوبی به حساب می آید.

مزایای اجرای سوله با استفاده از ساندویچ پانل

  • زمانی که از ساندویچ پانل برای پوشش دهی دیوارهای سوله استفاده شود وزن نهایی سوله به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.
  • سرعت حمل و نقل افزایش پیدا کرده و حتی در ارتفاعات نیز می توان از ساندویچ پانل برای ساخت سوله استفاده نمود.
  • ساندویچ پانل عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، برودت و صدا است و می تواند از سوله در برابر این عوامل محافظت نماید.
  • استفاده از ساندویچ پانل موجب می شود امکان رشد و تکثیر حشرات، میکروب ها و قارچ ها در سوله وجود نداشته باشد.
  • مصالحی مانند ساندویچ پانل باعث می شوند سوله در برابر عواملی مانند زلزله، طوفان مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهد.
  • به دلیل اینکه ضخامت ساندویچ پانل در مقایسه با سایر مصالح کمتر است فضای داخل سوله افزایش پیدا خواهد کرد.
  • ساندویچ پانل ها با قابلیت شستشو طراحی شده اند.چناچه برای ساخت سوله از این مصالح استفاده شود به راحتی می توان آنها را به راحتی شستشو داد.علاوه بر این ساندویچ پانل ها عایق بسیار خوبی در برابر انرژی هستند.
  • ساندویچ پانل ها به دلیل موادی که برای ساخت آنها استفاده شده است در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم هستند و از انتشار آتش به سایر قسمت ها به میزان قابل توجهی جلوگیری می کند.
  • در صورتی که از ساندویچ پانل برای پوشش دهی سازه استفاده شود امکان عبور دادن برق، تلفن، لوله های آب و فاضلاب به داخل سازه وجود دارد و این در حالی است که در سایر سازه ها این امکان وجود ندارد یا به سختی امکان پذیر است.
  • با استفاده از ساندویچ پانل نیازی به کنده کاری و تخریب تاسیساتی سقف و دیوارها نیست.

 

در صورتی که تمایل دارید در مورد سوله و انواع مختلف سوله اعم از سوله تیرورقی، سوله خرپایی و سوله UBM اطلاعات بیشتری کسب نمایید میتوانید به صفحه مربوطه در سایت مراجعه نموده یا از طریق شماره تماسهای زیر با ما در ارتباط بوده و از کارشناسان فنی ما در این مورد راهنمایی های مورد نیاز را دریافت نمایید.

امیدوارم از خواندن مطلب نحوه ساخت سوله با ساندویچ پانل، نهایت استفاده را برده باشید.

دسته سوله