ساندویچ پانل ها سازه های آماده ای هستند که امروزه تاثیر زیادی بر روی سرعت در ساخت و ساز ها گذاشته اند.آنها دیواره های آماده ای هستند که  مانند پازل در کنار هم قرار می گیرند و از طریق پیچ و مهره به هم متصل می شوند. ساندویچ پانل به دلیل سرعت بالا و هزینه کمتر در ساخت امروزه طرفداران زیادی دارد. ساندویچ پنل ها به دو نوع مختلف: انواع ساندویچ پانل دیواری که همانطور که از اسمشان مشخص می باشد در دیواره ها استفاده می شود و ساندویچ پانل سقفی که آن هم در سقف  مورد استفاده قرار می گیرد.پانل ها از انواع مختلفی تولید شده اند که هرکدام بر حسب نیاز مورد استفاده قرار می گیرند و طبق منطقه وشرایط آب و هوایی نوع پانل مشخص می شود برای این که از پانل ها به مدت طولانی استفاده کنیم باید  ساندویچ  پانل با کیفیت خریداری و روش نگهداری از ساندویچ پانل را بدانیم.

مانند هر وسیله و هر محصول دیگری ساندویچ پانل ها در کیفیت های مختلفی ساخته می شوندکه هر چقد کیفیت  پانل شما بیشتر باشد از عمر طولانی تری برخوردار خواهد  بود عمر مفید پنل ها بیست تا سی سال می باشد و در صورتی که از  آنها به درستی مراقبت شود پنل ساندویچی شما عمر بیشتری خواهد داشت

نگهداری از ساندویچ پانل در انبار و حمل و نقل

-بسته بندی پانل ها باید به گونه ای در کنار هم قرار گیرند که از ورود و نفوذ رطوبت به اطراف یا درون پانل ها جلوگیری کند.

-جهت جلوگیری از آسیب های مکانیکی و یا آب باران، پانل ها را باید بر روی سکو یا صفحه ای سخت قرار داد.

-بهتر است بر روی پانل ها راه نروید تا از آسیب  های احتمالی به سازه جلوگیری کنید.

-همچنین حدالمکان پانل ها را به صورت کمی مایل نگهداری می کنند طوری که شبکه جوش و مفتول های آن آسیب ندیده و در صورت بروز بارندگی آب باران روی پانل ها جمع نشود.البته این شیب نباید بیش از 5 درصد باشد.

-در هنگام بارگیری پانل ها باید فاصله بین چنگال های لیفتراک به گونه ای باشد که به لبه های پانل آسیب وارد نشده و تعادل سازه بر روی لیفتراک حفظ شود.

-از حمل و نقل و جا به جایی پانل ها به صورت دستی و استفاده از لبه های مادگی پانل ها به عنوان دستگیره باید خودداری شود و در مسیرهای کوتاه برای جا به جایی باید از وسط پانل برای نگه داشتن استفاده شود.

-از اتصال مستقیم چنگک لیفتراک یا بالابر با پانل باید خودداری شود و عملیات بار گیری و یا باراندازی توسط قلاب های مخصوصی انجام می شود.

-در هنگام بلند کردن سازه ها از کشیدن پانل رویی بر روی پانل زیرین خودداری شود تا احتمال آسیب و خراش به پانل های زیری کاهش یابد پانل ها باید به صورت عمودی برداشته شوند.

-جهت به حداقل رساندن آسیب های احتمالی پانل ها را در نزدیک ترین محل به نصب و اجرا تخلیه می کنند

نگهداری از ساندویچ پانل بعد از نصب

برای اینکه ساندویچ پانل شما عمر طولانی داشته باشد بهتر است آن را دور از نور شدید خورشید نگهدارید مواد شیمیایی و اسیدیته، حلال هایی مثل هیدروکربن ها پایداری و ماندگاری سازه را کاهش داده در نتیجه جهت افزایش طول عمر سازه ترجیحا پانل ها از این مکان ها دور نگه داشته شوند البته لازم به ذکر است که ساندویچ پانل هایی با متریال متناسب و سازگار با این محیط ها نیز وجود دارد که دوام خوبی در این نوع مکان های صنعتی دارند.ترمیم و تعمیر سازه ها هر چند سال به عمر مفید آنها کمک خواهد کرد درز بندی و آب بندی سازه ها  یکی از نکات مهم در ساندویچ پانل ها می باشد که اگر به درستی انجام نشود ممکن است باعث شود ساندویچ پانل  شما زنگ بزند یا پوسیده شود.

9 ویژگی مهم ساندویچ پانل که بایستی از آن آگاهی داشته باشید

تعمیر ساندویچ پانل

تعویض کلی ساندویچ پانل ها امروزه هزینه بردار می باشد تکنولوژی ساندویچ پانل به گونه ای است که تعمیر کاران  با جدا کردن ورق رویی از فوم (لایه میانی) و تعویض فوم  آسیب دیده و دوباره متصل کردن آن ها و ترمیم ورق ها و رنگ آمیزی آن ها ساندویچ پانل شما را برای سالیان دیگر قابل استفاده خواهد کرد. تعویض ساندویچ پانل علاوه بر این که هزینه بردار می باشد بلکه  امکان دارد تضاد رنگی نیز در دیواره ها ایجاد کند.با استفاده از چسب پلی یورتان برای درز بندی ساندویچ پانل ها می توان  آن ها را از رطوبت و زنگ زدگی در امان نگهداشت.

برای خرید ساندویج پانل باید به نکات زیادی اهمیت داده شود که یکی از آنها کیفیت بالای ساندویچ پانل است که روی طول عمر آن تاثیر بسازیی دارد ، محصولات شرکت ماموت در خاورمیانه حرف اول را می زنند و مامومت بزرگ ترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورامیانه می باشد.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *