انباری پیش ساخته چیست؟

انباری پیش ساخته یکی از سازه های پرکاربردی است که بسیاری از افراد برای نگهداری وسایل اضافه خود بر حسب نوع کاربری خود در پشت بام، حیاط و پارکینیگ می توانند از آن استفاده می نمایند. البته امروزه با افزایش شهرنشینی در اکثریت آپارتمان ها انباری وجود دارد اما برخی از افراد به علت کمبود فضا و هزینه ی زیادی که ساخت انباری با استفاده از مصالح سنتی برای آنها به همراه دارد به ساخت کانکس به عنوان انباری بر روی پشت بام خود روی آورده اند. برای اندازه این نوع از کانکس ها هیچ گونه محدودیتی در نظر گرفته نشده است و بسته به فضایی که دارید می توانید اندازه آن را تعیین نمایید. ساخت انباری پیش ساخته

انباری پیش ساخته چه مزایایی دارند؟

قابلیت انتقال

از مهمترین مزیت های کانکس هایی که در پشت بام ساخته می شوند این است که به راحتی می توان قطعات آنها را از یکدیگر جدا نمود و به مکان جدیدی منتقل نمود و مجددا آن را نصب نمود. در این صورت از نظر اقتصادی هم برای شما مقرون به صرفه خواهد بود و نیازی نیست دوباره برای ساخت انباری پیش ساخته هزینه ای صرف نمایید.

مقاومت در برابر حوادث طبیعی

کانکس ها به دلیل اینکه از مقاوم ترین مصالح ساخته می شوند در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، آتش سوزی، سیل بسیار مقاوم بوده و در صورتی که وقوع چنین حوادثی آسیب چندانی به آنها وارد نخواهد شد و این امر به نفع مصرف کننده می باشد چراکه به این ترتیب خسارات جبران ناپذری به سازه وارد نخواهد شد.

عایق های مناسب

کانکس هایی که بر روی پشت بام ساختمان ها ساخته می شوند به بهترین عایق ها مجهز می باشند و در برابر رطوبت، حرارت و همچنین صدا بسیار مقاوم هستند لذا احتمال پوسیدگی و یا خوردگی در آنها بسیار کم است و به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری وسایل به شمار می روند. البته لازم به ذکر است به دلیل اینکه  کانکس های انباری به نسبت دیگر کانکس ها بیشتر در معرض نور آفتاب و یا رطوبت هستند باید از عایق هایی با بهترین کیفیت برای آنها استفاده نمود.

وزن سبک

از مهمترین مزایایی که موجب می شود این سازه نسبت به سازه های دیگر برتریت خاصی داشته باشد وزن بسیار سبک آنهاست و این به دلیل متریالی است که برای ساخت این نوع کانکس ها استفاده شده است. در این صورت حتی اگر ساختمان هایی که این سازه ها بر روی آنها اجرا می شود هم استحکام خوبی نداشته باشند قدرت تحمل این نوع از کانکس ها را دارند.

طول عمر بالا

کانکس هایی که در پشت بام به صورت انباری اجرا می شوند با توجه به اینکه با استفاده از مقاوم ترین و با دوام ترین مصالح ساخته می شوند از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند و برای آن دسته از افرادی که می خواهند از این انباری ها برای مدت زمان طولانی استفاده نمایند و کیفیت برای آنها از اهمیت خاصی برخوردار است گزینه مناسبی است.

قابلیت شستشو

قابل شستشو بودن کانکس ها یکی از مزیت های قابل توجهی است که به دلیل آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و در صورت شستشوی کانکس هیچ گونه آسیبی به بدنه و یا داخل کانکس نخواهد رسید.

چگونگی ساخت کانکس بر روی پشت بام

در صورتی که ساختمانی که در آن زندگی می کنید از طبقات زیادی تشکیل شده باشد و قادر نباشید از جرثقیل برای بالا بردن کانکس به محل مورد نظر استفاده نمایید در این صورت ساخت کانکس در پشت بام یکی از راههای است که می توان از آن استفاده نمود. البته برای ساخت کانکس در محل مورد نظر هم شرایطی بایستی رعایت شود. یکی از مهمترین این شرایط این است که باید بتوانید مصالح مورد نیاز برای اجرای کانکس را با استفاده از پله و یا بالابر به محل مورد نظر ببرید. همچنین کانکس انباری باید در محلی ساخته شود که سایر افراد برای رفت و آمد به پشت بام با مشکلی مواجه نشوند در غیر اینصورت باید مکان دیگری برای ساخت انباری پیش ساخته در نظر گرفته شود. همچنین داشتن برق خانگی یکی از نکات مهمی است که در اجرای کانکس باید به آن توجه نمود و در صورتی که به برق خانگی دسترسی نداشته باشید می توانید از ژنراتورهای سیار برای تامین برق استفاده نمایید.

نکات مهم در ساخت کانکس انباری

یکی از مهمترین نکاتی که در ساخت کانکس انباری باید به آن دقت داشته باشید اطمینان حاصل کردن از استحکام و دوام ساختمانی است که قرار است کانکس بر روی آن اجرا شود. البته کلیه ساختمان هایی که با استفاده از مصالح سنتی قدیمی مانند بتن و یا فلز ساخته شده اند از مقاومت بسیاری برخوردار هستند و توانایی تحمل سازه هایی مانند کانکس را دارند چرا که سازه های پیش ساخته وزن سبک تری در مقایسه با ساختمان های ساخته شده با استفاده از بتن و یا فلز دارند.اما به خاطر داشته باشید در صورتی که قصد دارید بر روی ساختمان هایی فاقد اسکلت این نوع کانکس ها را اجرا نمایید با وجود اینکه برای ساخت کانکس انباری از مصالح مقاومی مانند ساندویچ پانل استفاده می شود باید ساختمان مورد نظر توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار بگیرید.

قیمت انباری پیش ساخته

در خصوص قیمت کانکس ها نمی توان قیمت دقیقی اعلام نمود چراکه فاکتورهایی متفاوتی نظیر متراژ، نوع مصالح به کار رفته، تکی و یا چندتایی بودن انباری پیش ساخته در تعیین قیمت کانکس انباری تاثیر بسزایی دارد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه دقیق این کانکس ها می توانید از طریق شماره تماسهای موجود در سایت با ما در ارتباط بوده و با توجه به متراژ و نوع متریالی که می خواهید در انباری پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرد از کارشناسان باتجربه ما در این خصوص راهنمایی بخواهید.

دسته مقالات ساندویچ پانل