ساندویچ پانل پشم سنگ از الیاف معدنی تشکیل می شود که دارای ساختاری سبک و مرکب است.دو طرف آن را لایه فلزی احاطه کرده است.در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد که این عایق نرم و سبک است.

مواد اولیه آن کاملا طبیعی بوده , این ساندویچ پانل سازگار با محیط زیست می باشد و دارای سیستم عایق یکپارچه ای است که چیدمان عایق دیواره و سقف‌ها را شامل می شود.

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ ساندویچ پانلی است که در ان از پشم سنگ به عنوان عایق استفاده می‌شود و این ساندویچ پانل می‌تواند هم به عنوان ساندویچ پانل دیواری و هم ساندویچ پانل سقفی استفاده شود.

این ساندویچ پانل بسیار سبک و بهینه است و می‌تواند جایگزین دیوارها و تیغه های آجری شود.

پشم سنگ ساختاری بسیار سبک است که از سنگ بازالت (سنگ های آذرین که نتیجه فعالیت آتشفشانی است)تشکیل شده است. این عایق حرارتی و صوتی تحمل دمای ۷۵۰+ درجه و ۳۰- درجه سانتیگراد را دارد  و نقطه ذوب ان ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد است.

ساندویچ پانل پشم سنگ

فواید ساندویچ پانل پشم سنگ

  • می توان از پایداری بسیار بالا آن دربرابر آتش سوزی نام برد .
  • به عنوان عایق صدا در بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، زیر ریل‌ها، آزمایشگاه‌ها، استودیوهای صدابرداری، ایستگاه های مترو و… مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در هسته این ساندویچ پانل‌ها از مواد سبک استفاده می شود.این خود سبب کاهش وزن پانل‌ها می شود.
  • به دلیل ایده آل بودن این عایق باعث شده که در ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری مورد استفاده قرار گیرد.
  • بالا بودن سرعت حمل و نقل و نصب آسان و مقاومت زیاد دربرابر صدمات زلزله و قابلیت شستشو، زیبایی و تنوع طرح و رنگ آن، حداقل رساندن هزینه حمل و نقل، پاکیزگی و نگهداری
  • از مهمترین ویژگی این عایق این است که پشم سنگ نمی سوزد .دمای ذوب آن ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد است سازه های فلزی در هنگام شعله ور شدن داغ می‌شوند و فرو می‌ریزند اما می‌توان با پشم سنگ مانع شعله ور شدن این سازه های فلزی شد..این ویژگی باعث بالا بردن امنیت آن در برابر آتش سوزی است.قابلیت تحمل از دمای (۷۵۰+تا۳۰-) را داراست .
  • مقاوم بودن در برابر حشرات و باکتری‌ها از دیگر ویژگی های این عایق است.چون از ساختاری سبک برخوردار است می توان آن را جایگزین دیوارها و تیغه های آجری کرد.
  • ممانعت از شعله ور شدن سازه های فلزی و جلوگیری از فروریختن آن، قدرت عایقی آن ۳۳ برابر بتن و ۲۲ برابر آجر است.
  • از طول عمر بالا به نسبت پارتیشن های چوبی برخوردارند.

مزایای ساندویچ پانل پشم سنگ

معایب ساندویچ پانل پشم سنگ

هنوز اطلاع دقیقی از میزان تاثیرات منفی این عایق بر بدن انسان وجود ندارد ولی این را میدانیم که این ماده می‌تواند به تدریج باعث خارش پوست ، سوزش چشم  و حساسیت گردد.اما در مقابل پشم شیشه به تدریج از مضرات کمتری برخوردار است. بهتر است در نصب این ساندویچ پانل از ماسک و عینک و دستکش استفاده شود. به دلیل ساختار لایه ای و انعطاف پذیر باعث می شود که در محل فاق و زبانه استحکام نداشته باشد.

کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ

از جمله کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ می‌توان به صنایع پالایشگاهی ، نیروگاهی ، صنایع غذایی ، ساختمان ، تاسیسات ، گلخانه های هیدرو پونیک اشاره کرد.در آخر هم می‌توان به این نکته مهم اشاره کرد که این ساندویچ پانل قابلیت بازگشت به محیط زیست  را دارد و به دلیل کانی و معدنی بودن آن قابلیت تجزیه و برگشت به اکوسیستم را دارد.جهت دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

شرکت ماموت

شرکت ماموت با گذشت سالها تجربه در زمینه تولید انواع پانل توانسته همچنان پیشگام در عرصه تولید ساندویچ پانل باشد.ویژگی های برتری از جمله تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب ساندویچ پانل در کوتاه ترین زمان ممکن را نسبت به رقبای خود داشته باشد.جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل به سایت مراجعه نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر از کاربرد ساندویچ پانل به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید.

از همراهی شما سپاسگزاریم

کاربرد ساندویچ پانل پشم سنگ

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها