ساندویچ پانل چیست؟

برای آشنایی با مشخصات فنی ساندویچ پانل در آغاز کار باید بدانیم که ساندویچ پانل چیست؟ پانل‌ها یا acp متشکل از ترکیب بسیار سبک که از دو طرف لایه عایقی را در بر گرفته و این عایق می تواند از جنس پلی اورتان، پلی استایرن، پشم شیشه، پشم سنگ، اکس پی اس می باشد.ویژگی های منحصر به فرد ساندویچ پانل‌ها سبب کارایی بالای آنها شده، بطوریکه در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از آنها در موادی چون سردخانه‌ها، سالن های ورزشی، سازه های پیش ساخته، ویلاها، پوشش سقف و پوشش دیوار یک سازه، کانکس، کانتینرها، استخرها و … کاربرد بسیاری دارد. پانل‌ها مزایای بسیاری دارند از جمله ویژگی های مهمی که باعث شده پانل‌ها بسیار مورد توجه عموم قرار بگیرد این است که قابل بازیافت به محیط زیست هستند و باعث آلودگی محیط نمی شوند. در یک پانل فوم میان دو ورق بصورت فشرده تزریق شده و سبب جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد، رطوبت، حشرات موذی و … به داخل یک سازه می شود.برای آشنایی با  اندازه و ابعاد ساندویچ پانل مطالب زیر را مطالعه نمایید.

اندازه و ابعاد ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل:

  • پانل dns
  • مدل شیاردار یا dnd
  • مدل پیچ مخفی یا pro

از موارد نام برده بالا مدل پیچ مخفی به چند دسته تقسیم می شود:

  • پیچ مخفی شیار درشت rp3
  • پیچ مخفی بدون شیار rpo
  • پیچ مخفی میکرو dns

ورق‌های ساندویچ پانل:

جنس ورق های یک پانل از آلومینیوم، آلوزینک، گالوانیزه می باشد.در مقایسه با ساندویچ پانل سقفی با ساندویچ پانل دیواری می توان گفت،جنس ورقهای ساندویچ پانل سقفی از آلوزینک می باشد که شامل ترکیباتی نظیر روی، سیلیکون، آلومینیوم بوده و ضخامتشان بین ۴ الی ۱۰ سانتی متر و طولشان از ۲ تا ۱۲ متر می باشد، عرض آنها برابر ۱٫۱۶ سانتی متر و عرض مفیدشان برابر ۱٫۰۱ سانتی متر است. ضخامت ساندویچ پانل دیواری بین ۴ تا ۱۵ سانتی متر متغیر بوده و دارای عرضی به اندازه ۱٫۰۸ سانتی متر و عرض مفیدی برابر ۱٫۰۱ سانتی متر است. وزن ساندویچ پانل‌ها بر اساس موادی که در تهیه آنها بکار رفته و وزن عایق و ورق بکار رفته متفاوت است.

اندازه ورق‌های ساندویچ پانل سقفی:

ضخامت ورق پانل : ۴سانتی متر تا ۱۰ سانتی متر با ورق پلی اورتان  سخت

طول ورق  پانل  : ۱۴ متر

عرض ورق پانل :۱متر و عرض مفید ۱٫۰۸ متر

جنس از ورق :گالوانیزه و آلومینیوم به صورت دورو ورق یا یک رو ورق

اندازه ورق‌های ساندویچ پانل دیواری:

عرض مفید ورق پانل: ۱متر و غیرمفید۱٫۰۳ متر

طول پانل : ۱۰ متر

ضخامت : ۴ سانتی متر تا ۱۰ سانتی متر

جنس ورق پانل : گالوانیزه  و آلومینیوم دورو

اندازه و ابعاد ساندویچ پانل

اندازه ساندویچ پانل صنعتی:

ضخامت ورق :۰/۵ میلیمتر

ضخامت فوم پلی اورتان : ۴-۱۰ میلیمتر

عرض ساندویچ پانل  دیواری: ۱۰۲ سانتی متر

عرض ساندویچ پانل سقفی :۱۰۸ سانتی متر

طول استاندار : ۶ متر

این ابعاد با توجه به نقشه پیاده سازی می شود و اجرایی کاملا دقیق و حساب شده دارد .اجرا با ورقهای متفاوت نیز انجام می شود ورق گالوانیزه با ضخامت ۷/۰-۵/۰ میلیمتر می‌باشد.هسته میانی فوم پلی اورتان با ضخامتcm6وcm10می باشد.پشت پانل ورق گالوانیزه و آلومینیوم رنگی استفاده می شود که ابعاد آن۵/۰ و ۷/۰ میلیمتر می باشد.

اندازه ساندویچ پانل ساختمان:

ساندویچ پانل ساختمانی از ترکیبات مرکب و سبک که در مدل های مختلف مونتاژ می‌شود از دو بخش پانل دیواری و سقفی تشکیل شده است.

اندازه ساندویچ پانل سردخانه‌ای:

در این نوع از ساندویچ پانل از ورق آلوزینک و ورق آلومینیوم و ورق گالوانیزه استفاده می شود که اندازه های پانل سردخانه ای دارای جزئیات ذیل می‌باشد: طول ورق: ۲ الی ۱۲متر که به دلخواه مشتری برش داده می‌شود.

عرض ورق:۱۵/۱  (۲ سانتی متر فاق و زبانه )مفید۱۳/۱ متر

ضخامت ورق:۱۰-۵/۱۲-۱۵ – ۱۸- ۲۰ سانتی متر می باشد.

باید در اندازه گیری دقت بسیار داشت طبق نقشه اجرای پروژه مشتری باید ورق های ساندویچ پا نل در اندازه گیری شود وبرش داده شود و به هم متصل شود تا در نهایت زیبایی و ظرافت  کل پروژه مونتاژ شود .باید متذکر شویم که دقت عمل و اجرای دقیق و کار با حصول همه در اندازه گیری دقیق ساندویچ پانل حائز اهمیت است.تعامل کارفرما و مجری طرح به صورت کاملا موردی و با توجه به نقشه ابتدایی پروژه و بررسی محلی و اجرای اسکلت دقیق باید و فراهم سازی ساندویچ پانل  مورد استفاده و با توجه به اندازه و مقاطع آن را برش دادن و پانل های را در کنار هم چیدن و در آخر نصب نهایی که یک پروژه کامل را به کارفرما تحویل می‌دهیم.

اندازه و ابعاد ساندویچ پانل

اندازه ساندویچ پانل موجود در بازار تهران:

نوع ورق موجود در بازار تهران ( روی و آلومینیوم ) از پیش رنگ شده که یه ضخامت ۵/۰ و ۷/۰ میلی متر که دارای دو رنگ متنوع و از نوع سوپر پلی استر کوره ای که دارای ضخامت ۲۵ میکرون  در بیرون ورق و ۷ میکرون در رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل  اتصال ورق به فوم می باشد.

شرکت ماموت:

این شرکت با بهره مندی از دانش نیروی کار کارآزموده و با استفاده از مجهزترین دستگاه های تولید ساندویچ پانل توانسته طی سالهای طولانی انواع ساندویچ پانل را تولید کند و با نصب سریع و راحت آنها به نیاز مشتریان خود پاسخ گوید.
تحویل فوری ساندویچ پانل در کمترین زمان ممکن از ویژگی های بارز شرکت ماموت است که توانسته براحتی با برنامه ریزی دقیق به اهداف خود که مهمترین آن جلب رضایت مشتری است دست یابد. قیمت نصب ساندویچ پانل با توجه به مواردی متفاوت است که برای آگاهی از آن می توانید به سایت مراجعه نمایید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نکات مهم در خرید ساندویچ پانل به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید. از همراهی شما سپاسگزاریم

اندازه و ابعاد ساندویچ پانل

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *