هدف از نوشتن این مقاله بررسی و ارزیابی موضوع ویژگی های کانکس استاندارد است. در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی های کانکس استاندارد داشته باشید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

یک کانکس استاندارد نوعی سازه پیش ساخته است و از نظر ابعاد و کیفیت مطابق با اصول استاندارد است که از طرف سازمان حمل و نقل جهانی تعیین ، مشخص ، طراحی و تولید می شود. فرقی نمی کند که سازه پیش ساخته ما، یک کانکس ویلایی یا کانکس مسکونی، کانکس اداری و دفتری یا فروشگاهی است، در ساخت و تولید آن باید یک سری اصول و قوانین فنی اجرا شود تا محصولی با کیفیت و استاندارد تحویل مشتری داده شود.

ابعاد کانکس استاندارد

ابعاد یک کانکس استاندارد برای جابجایی، باید حداکثر 12 متر طول و 2.4 متر عرض و ارتفاع آن از زیر سازه 2.6 متر باشد. بدین ترتیب در زمان بارگیری و جابجایی هیچگونه مشکلی پیش نمی آید. ممکن است یک کانکس از نظر متریال و کیفیت تولید و حتی طراحی در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد. اما از لحاظ ابعاد در طبقه کانکس استاندارد قرار نگیرد. مانند برخی کانکس های ویلایی دوقلو که مطابق با درخواست مشتری تولید می شود.

تفاوت کانکس پانلی و ورقی

یک کانکس ویلای پیش ساخته می تواند با انواع روش ها و مصالح مختلف تولید گردد. اما کیفیت مصالح و روش تولید آن بسیار مهم است و باید نکات استاندارد  در آنها توجه شود. اگر سازه ساندویچ پانل با روش های غیر اصولی مانند جوش های غیراستاندارد، اتصالات ضعیف، رعایت نکردن درزبندی و آب بندی سازه، نقص در اجرای ضد زنگ، استفاده از آهن آلات سبک در بخش های حساس اسکلت، نصب ناصحیح درب و پنجره و … صورت بگیرد. علاوه بر یک کانکس ناکارآمد، مصالح را هدر داده ایم. اگر از مصالح استاندارد در ساخت کانکس استفاده نشود. آسیب پذیری آن بیشتر شده و پس از مدت کوتاهی یا باید تعمیر شود. و یا دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

مشخصات فنی از آنجا که از کانکس‌ به عنوان فضاهای اداری، مسکونی، کارگاهی و … در ابعاد مختلف استفاده می شود. رعایت استاندارد فنی آنها نیز بسیار ضروری است. بکارگیری ساندویچ پانل از فوم پلی اورتان در دیواره، ورق دو رو آلوزینک در سقف، یک رو ورق و یک رو چوب چند لایه با روکش PVC در کف و حتی درب ورودی و پنجره های دوجداره علاوه بر راحتی، این محصول را در برابر سرما و گرما مقاوم می سازد.

اسکلت و اجزای تمام فلزی جوشی و یکپارچه، استخوان بندی بسیار محکمی را برای آن فراهم کرده و دوام کانکس را در جابجایی های متعدد تضمین می کند.  این نوع از کانکس ها بطور معمول با توجه به نوع مصالح و امکانات بکار رفته و همچنین ابعاد، قیمتشان مشخص می شود.

دسته کانکس, لیست تولید کنندگان کانکسبرچسب ها , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *