کانکس دو طبقه نوعی از کانکس که از دو طبقه تشکیل شده است. طبقه اول این نوع کانکس ها با استفاده از متریال با کیفیت ساخته شده اند که می تواند وزن چندین طبقه را به راحتی حمل نماید. در چهار گوشه ی این نوع کانکس ها ستونهایی نصب شده است که می توان یک کانکس و یا در مواقعی چندین کانکس را بر روی هم سوار نمایید. کانکس های دو طبقه یکی از سازه های پرکاربرد هستند که افراد برای کاربری های مختلف می توانند از آنها استفاده نمایند. این نوع کانکس عمدتا برای افرادی که کمبود فضا دارند و می خواهند مکانی برای نگهداری وسایل و اشیای اضافی خود داشته باشند، یکی از بهترین گزینه می باشد. کانکس های دو طبقه بسته به سلیقه مشتری با هر نوع امکانات و هر ابعادی قابل تولید است و از این نظر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

کانکس دو طبقه چه امکاناتی دارد؟

 • کانکس های دو طبقه به راحتی ساخته و قابلیت جابه جایی بالایی دارند.
 • در این نوع کانکس می توانید در فضای بیرونی پله هایی قرار دهید و با استفاده از این پله ها می توانید به طبقه بالا نیز دسترسی داشته باشید.
 • برای ساخت این نوع کانکس ها شما می توانید از مصالح مقاوم و بادوامی مانند ساندویچ پانل استفاده نمایید. این امر علاوه بر اینکه وزن سازه شما را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد، می تواند کانکس را در برابر عوامل محیطی مانند سرما، گرما محافظت نماید.
 • همچنین در کانکس هایی که از دو طبقه تشکیل شده اند،می توانید از سیستم گرمایشی برای قسمت کف استفاده نمایید. لذا برای فصل زمستان مشکلی برای سرما نخواهید داشت.
 • در کانکس های دو طبقه قابلیت اجرای هر واحد به صورت جداگانه وجود دارد و می توان دو طبقه را بر روی هم نصب نمود.
 • در طبقه بالایی این نوع از کانکس ها می توانید فضایی برای تراس و یا بالکن نیز استفاده نمایید و جهت استراحت می توانید از این مکان استفاده نمایید.
 • در محلی که دو طبقه به یکدیگر متصل می شوند می توان از عایق های پلی استایرن برای ساخت این نوع کانکس ها استفاده نمود. در نتیجه از به هدر رفتن انرژی به طرز قابل توجهی کاهش می بابد.
 • برای هر طبقه از کانکس می توانید سرویس بهداشتی به طور جداگانه در نظر بگیرید، در نتیجه امنیت و آسایش کامل برای مشتریان فراهم می شود.
 • برای این نوع کانکس ها می توانید آشپزخانه ای با تجهیزات مختلف مثل لوله کشی و شیرآلات سرد گرم اجرا نمایید. در نتیجه فضایی برای آشپزی برای شما نیز فراهم می شود.

کاربرد کانکس دو طبقه

 • این نوع کانکس ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. از مدل های مختلف این نوع کانکس می توان به کانکس کارگاهی، کانکس مهندسی و کانکس ویلایی اشاره کرد که هر کدام به منظور خاصی قابل استفاده است.
 • از این نوع از کانکس ها به علت اینکه فضای بسیار کمتری اشغال می کنند، می توان برای باغ ها ، زمین های کشاورزی و باغچه های شخص استفاده نمود.
 • کانکس های دو طبقه در پروژه های عمرانی و یا کارگاهی به منظور اقامت کارگرانی که مشغول فعالیت هستند، کاربرد فراوانی دارد. در نتیجه کارگران می توانند جهت استراحت و اسکان خود به طور موقت از این کانکس ها بهره ببرند. • این نوع کانکس ها به عنوان اضافه بنا در ساختمان های بلند کاربری دارد.
 • این نوع کانکس ها در زمین های تجاری و صنعتی جهت انبار کردن و یا خرید و فروش کالاها نیز قابل استفاده می باشد. عمدتا طبقه اول این کانکس های مخصوص به عنوان فروشگاه و از طبقه دوم این کانکس ها به منظور ذخیره کردن اجناس و یا کالاهای مختلف استفاده می شود.
کانکس دو طبقه

مشخصات فنی کانکس دو طبقه

کانکس های دو طبقه و یا چندین طبقه با هر ابعاد و یا ارتفاعی قابل تولید می باشد و از این نظر هیچ گونه محدودیتی برای مشتری وجود ندارد. متریالی که برای نمای داخلی و یا بیرونی کانکس استفاده می شود از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و مصالحی که برای این نوع کانکس ها استفاده می شود به نوع استفاده مشتری بستگی دارد. برای ساخت کانکس دو طبقه با کاربری ویلایی از متریال PVC طرح دار استفاده می شود.

اما از مصالحی مانند گچ برگ و یا ام دی اف می توان برای ساخت سایر کانکس ها نیز استفاده نمود. برای زیر سازی این نوع از کانکس ها از ورق های فولادی که کیفیت بسیار بالایی دارند، استفاده شده است. برای قسمت داخل این نوع کانکس ها از بهترین مصالح استفاده می شود اما بسته به کاربردی که دارند نوع کیفیت متریال مصرفی متفاوت می باشد. برای قسمت کف کانکس هم از پارکت، سرامیک و یا سنگ استفاده می شود که در طول زمان مقاومت خود را حفظ نماید.

قیمت کانکس دو طبقه

مسلما کانکس هایی که متشکل از دو طبقه هستند در مقایسه با کانکس های یک طبقه ای قیمت بالاتری دارند. اما با وجود بی ثباتی که در پی قیمت دلار و ارز در کشور حاکم است، نمی توان قیمت دقیقی برای این نوع کانکس ها تعیین نمود و فاکتورهای مختلفی مانند نوع استراکچر، نوع متریال مصرف شده و نوع شاسی و ستون هایی که برای آن استفاده شده است، قیمت نهایی این کانکس ها را تعیین می نماید.

چناچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت کانکس دو طبقه و مصالحی که برای این کانکس ها به کار رفته است کسب نمایید، می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت ذکر شده است با ما در ارتباط بوده و سوالات خود را در این خصوص بید و کارشناسان با تجربه ما به صورت تمام وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.

دسته کانکس