اتاق ایزوله
اتاق ایزوله

اتاق ایزوله چیست

اتاق ایزوله در بیمارستان ها قرار دارد و جهت حفظ بیماران خاص از هرگونه آلودگی محیط بوده و در هنگام مراقب ویژه در اتاق ایزوله بیماران را بستری می کنند. در واقع این اتاق ها، محیطی را به وجود می آورد که هیچگونه تبادل انرژی یا جرمی با محیط نداشته باشد. هرنوع بی نظمی را به صورت خودکار به حالت متعادل تغییر می دهد. محیطی مناسب به وجود می آورد.

اتاق ایزوله با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها جز مصالحی هستند که برای ایجاد یک سازه به کار می روند. پانل ها به دلیل استفاده از لایه ای عایق مابین دو لایه بیرونی نقش عایق را ایفا می کنند که این ویژگی مهمترین چیزی است که در ایجاد اتاق مورد توجه قرار می گیرد. از ساندویچ پانل سقفی جهت پوشش سقف اتاق های ایزوله و از ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوارهای اتاق ایزوله استفاده می شود. از ویژگی های مهم اتاق های ایزوله این است که باید عایق بوده و تبادلی درآن صورت نگیرد. زیرا بیمارانی خاص درآن نگهداری می شوند که باید هرگونه راه انتقال عفونت به داخل اتاق بسته شده. محیطی کاملا بهداشتی جهت حفظ سلامتی بیماران ایجاد کند.

هدف اتاق ایزوله

این اتاق ها برای حفظ سایر بیماران، عیادت کنندگان و کادر پزشکی از انتقال میکروب از بیمار عفونی به آنها می باشد. هرچند شرایط جدا سازی بیماران عفونی و غیر عفونی از هم بسیار پر هزینه می باشد ولیکن در شرایط وخیم باید اینکار فورا انجام شود زیرا ممکن است باعث مرگ و میر و انتقال بیماری به دیگران شود.

انواع اتاق ایزوله

اتاق ایزوله استاندارد

این اتاق جهت نگهداری از بیمارانی است که به ایزولاسیون قطره ای یا تماسی دارند. برای این کار یک اتاق استاندارد با تهویه نرمال کافی است.

اتاق ایزوله فشار منفی

این اتاق ها مخصوص بیمارانی است که به ایزولاسیون هوابرد نیاز داشته و انتقال این نوع بیماران به اتاق های ایزوله فشار منفی برای این است که از انتقال عفونت و بیماریها از راه هوا جلوگیری به عمل آید. در این اتاق ها با ورود یک جریان هوا به داخلشان باعث جلوگیری از ورود آلودگی ها به داخل می شوند.

شرکت ماموت

شرکت ماموت جهت برطرف نمودن بسیاری از نیازهای صنعت به تولیدات خود در جهت تولید انواع پانل، انواع پروفیل ساندویچ پانل، انواع محصولات ساندویچ پانل با استفاده از تکنولوژی روز و دستگاه های بسیار پیشرفته پرداخته است. این شرکت جهت رضایت مشتریان با تحویل فوری و نصب سریع ساندویچ پانل گامی بلند برداشته و همواره در تلاش است تا به بهترین حالت ممکن به شما عزیزان ارائه خدمت نماید.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.