ساندویچ پانل

پیدایش ساندویچ پانل سال ۱۹۳۰ صورت گرفت و در واقع عایقی ساختاری یا عایقی حرارتی است که از مواد کامپوزیت ساختمانی تشکیل شده است. سال ۱۹۷۰ پس از پیدایش ساندویچ پانل، فوم‌های ساندویچ پانل مورد توجه قرار گرفت؛ اما در اصل استفاده از پانل فشرده پوستی، در سال ۱۹۳۰ آغاز شد. ساندویچ پانل یکی از مصالح نوین ساختمانی است که از ساختار سبک و مرکب تولید می‌شود. علت نام‌گذاری این محصول نیز شکل ظاهری آن است.
پانل ساندویچی از دو طرف به دو لایه محدود است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد. فوم عایق بسیار نرم، سبک و دارای خواص فیزیکی خاص است. ساندویچ پانل‌ها به دو گروه پانل سقفی و دیواری تقسیم می‌شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف‌ها، دیوارها و تیغه‌های آجری و سفالی هستند.
جنس لایه‌های بیرونی ساندویچ پانل از ورق‌های فلزی همچون ورق گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم است. هسته ساندویچ پنل از مواد عایقی همچون پلی اورتان، پلی استایرن (یونولیت)، پشم سنگ و پشم شیشه تشکیل می‌شود. با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر در پی یافتن راهی ساده‌تر و آسان‌تر برای تامین آسایش و راحتی خود بود تا اینکه با نوآوری ساندویچ پانل آن‌ را جایگزین مصالح ساختمانی قدیمی کرد. پانل‌ها به دلیل ساختاری که دارند باعث سبکی سازه شده و مقاومت آن‌ را بالا می‌برند.
برای اینکه ساندویچ پانل را بهتر بشناسیم باید بدانیم افزایش تقاضای روزانه مسکن سبب شده که با استفاده از روش‌های نوین راهکارهایی جدید ارائه شود تا معماران بتوانند سرعت ساخت سازه را افزایش دهند. در واقع بناهایی ساخته شود که دارای عمر مفید بالاتری بوده و مقاومت زیادی در برابر باد، طوفان، سیل، زلزله و … داشته باشند.
در عصر نوین در کشورهای پیشرفته اروپایی برای ساخت سازه‌ها، دیگر از مصالح سخت و سنگین سنتی استفاده نمی‌شود و از جایگزین آن یعنی پانل‌های ساندویچی استفاده می‌کنند. مصالح سخت و سنگین قیمت تمام شده بالاتری دارند همچنین دارای وزن بالایی نیز هستند؛ در صورتیکه ساندویچ پانل‌ با استفاده از دو ورق فلزی و یک عایق ساخته می‌شود.

ساندویچ پانل
دلایل استفاده از ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها کاربرد بسیار زیادی در جامعه امروزه دارند و دارای فواید زیادی نیز هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
عایق بسیار قوی در نگهداری از انرژی یا ورود دمای ناخواسته، عایق رطوبتی، عایق سرمایی و گرمایی، عایق ضدحریق، همچنین مقاومت بسیار بالا در برابر بارهای اضافی بر سازه مانند نیروهای برشی ناشی از زلزله، مقاومت بالا در برابر خورندگی در محیط بازی و اسیدی، وزن سبک سازه، نصب آسان و سریع، قیمت تمام شده ساندویچ پانل بسیار پایین‌تر از مصالح سنتی قدیمی است و از گرد و خاک و آلودگی صوتی که در اجرای سازه‌های قدیمی به وجود دارد جلوگیری می‌شود.
از دیگر ویژگی ساندویچ پانل می‌توان به تنوع در رنگ بندی، قابلیت انعطاف پذیری زیاد آن در جهت استفاده در طرح‌های خاص به دلخواه مشتری و طول عمر بالای آن نیز اشاره کرد.
در ساخت ساختمان‌ها به روش سنتی نیروی انسانی بسیاری در تلاش برای ساخت بودند ولی با توجه به تعداد بالای کارگران مدت زمان زیادی صرف ساخت یک سازه می‌شد و حداقل زمان برای ساخت یک ساختمان معمولی چیزی در حدود 6 ماه تا 1 سال بود.
مبالغ هنگفتی بابت کار کارگران روز مزد داده می‌شد و همچنین برای داشتن سازه‌ای مانند پنل‌ ساندویچی با این همه کارایی باید هزینه‌های گزافی را پرداخت می‌کردید. اما در مقابل سازه‌هایی که با ساندویچ پانل ساخته می‌شوند، مصالح در کارخانه تولید و فقط برای نصب به محل مورد نظر ارسال می‌شوند و طی چند روز کار نصب تمام می‌شود. استفاده از ساندویچ پانل کمک شایانی در کمتر شدن هزینه‌های نصب و مصالح می‌کند. لازم به ذکر است که تنها پانل استاندارد ماموت که دارای دو لایه ورق آلوزینک است دارای گارانتی است.

ساندویچ پانل
انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها به دو دسته کلی سقفی و دیواری تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام از این دسته‌ها دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ساندویچ پانل

 پلی اورتان

نوع فوم: فوم پلی اورتان سازگار با محیط زیست، اشتغال پذیری کم و میزان رطوبت پایین
نوع ورق: ورق آلوزینک و گالوانیزه پیشرنگ با ضخامت 5/0 میلی‌متر و از نوع سوپر استر کوره‌ای با ضخامت 25 میکرون، رنگ رویه در قسمت بیرون و 7 میکرون پرایمر در قسمت داخلی برای چسبندگی بیشتر فوم ورق.
فوم پلی اورتان در ساندویچ پانل‌ پلی اورتان برای عایق بندی مورد استفاده است که در دو نوع تولید می‌شود:
نوع اول: محصول PIR است که از ترکیب پلی یول و ایزوسیانورات تولید می‌شود.
نوع دوم:محصول PUR است که از ترکیب پلی یول و ایزوسیانات تولید می‌شود و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب کاتالیزور الزامی است.
برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می‌شود. تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات آن است. ساندویچ پانل دیواری با فوم پلی اورتان بدلیل دو برابر بهره‌‌وری انرژی نسبت به پلی استایرن در رده بهترین ساندویچ پانل موجود در بازار ایران قرار دارد. پلی اورتان عایق بسیار سختی است که باعث می‌شود جزء عایق‌های حرارتی قرار گیرد. به طوریکه یک ساندویچ پانل با ضخامت 4cm معادل یک دیوار آجری با ضخامت 50cm قابلیت عدم انتقال حرارت دارد.

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پلی استایرن

فوم به کار برده شده در ساندویچ پانل پلی استایرن ماده‌ای سفید رنگ، عایق رطوبت و صدا است که اولین بار توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برای ساخت پل‌های شناور روی آب ساخته شد. فوم پلی استایرن یکی از فرآورده‌های صنایع پتروشیمی بوده و شکل ظاهری آن از بلورهای ریز تشکیل شده است که در مجاورت فشار و بخار منبسط می‌شود.
به علت ساختار سلولی بسته در بلوک‌های پلی استایرن، یونولیت مقاومت خوبی در مقابل آب داشته و نیز در مقابل فسادپذیری و رشد باکتری از خود محافظت می‌کند. امروزه با رشد و ترقی در صنعت ساخت‌وساز ساندویچ پانل توانسته جایگاه ارزشمندی را برای خود به دست آورد.

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ ضدحریق یکی از محصولات خاص و پرفروش پانلی است. پشم سنگ از دو ورق فلزی که در بین آن‌ها یک لایه عایق هسته‌ای فوم پشم سنگ وجود دارد، ساخته می‌شود. فوم پشم سنگ از ترکیب الیاف‌های معدنی به وجود می‌آید همچنین مواد اولیه آن سنگ بازالت است.
ویژگی بارز پشم سنگ نسبت به بقیه عایق‌ها مقاومت بالای آن در برابر آتش سوزی است. این ویژگی خاص پشم سنگ، کنار نر و مادگی موجود در ساندویچ پانل دیواری، ترکیبی ضد آتش را برای این نوع از پانل‌ها فراهم کرده است.

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

ساندویچ پنل‌های سردخانه‌ای با ضخامتی ۸ الی ۲۰ سانتی‌متری و با ترکیب پلی اورتان مابین دو لایه ورق فلزی ساخته شده‌اند. مواد استفاده شده در این ساندویچ پانل‌ها (نوعی پلی اورتان) بسیار شکننده بوده و به همین خاطر است که به تنهایی قابل استفاده نمی‌باشند. اما با ساندویچ کردن آن‌ها می‌توانیم به مقاومت کششی بالایی دست پیدا کنیم.
ساندویچ پانل سقفی
پنل‌ سقفی برای پوشش دهی سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوشش سقف‌ها با استفاده از این ساندویچ پنل سبب سبکی سازه می‌شود. پانل‌های ساندویچی از استحکام بالاتری نسبت به مصالح قدیمی برخوردار است. جلوگیری از ورود رطوبت و عایق بودن این سازه به دلیل ساختار آن است. عایقی که ما بین دو صفحه آن قرار دارد سبب جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد به داخل بنا شده و دمای داخل آن را بطور یکنواخت نگه می‌دارد.

ساندویچ پانل سقفی

پنل‌ سقفی برای پوشش دهی سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوشش سقف‌ها با استفاده از این ساندویچ پنل سبب سبکی سازه می‌شود. پانل‌های ساندویچی از استحکام بالاتری نسبت به مصالح قدیمی برخوردار است. جلوگیری از ورود رطوبت و عایق بودن این سازه به دلیل ساختار آن است. عایقی که ما بین دو صفحه آن قرار دارد سبب جلوگیری از ورود هوای گرم و سرد به داخل بنا شده و دمای داخل آن را بطور یکنواخت نگه می‌دارد.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل‌های دیواری جهت پوشش دیوارهای سازه به کار می‌رود. این پانل‌ها نیز مشابه پنل‌ سقفی از فومی تشکیل شده که نقش عایق را ایفا می‌کند. فوم پانل‌ها می‌تواند از جنس‌های مختلف تولید شود. فوم میانی پانل می‌تواند از پلی اورتان باشد که پانل تهیه شده از این فوم به نام ساندویچ پانل پلی اورتان شناخته می‌شود. فوم‌های دیگر فوم پلی استایرن، ایکس‌پی‌اس، پشم سنگ و پشم شیشه هستند. از بین فوم‌های ذکر شده فوم پلی اورتان بهتر و پرکاربردتر و از کیفیت بالاتری برخوردار است.

انواع ورق ساندویچ پانل

ورق پانل‌ها از آلیاژهای متفاوت می‌تواند ساخته شود که به چند مدل از این ورق‌ها اشاره می‌کنیم.

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک از ترکیب آلومینیوم و زینک است، که مقاومت بیشتری در مقابل آتش و رطوبت دارند.

ورق گالوانیزه

این ورق با روی گالوانیزه شده همچنین گالوانیزه شدن این ورق به این معناست که فولاد را با روی می‌پوشانند و به این ترتیب است که ورق آهن را در حوضچه مذاب غوطه‌ور می‌کنند که این کار باعث جلوگیری از خوردگی می‌شود. ورق گالوانیزه حتی اگر ترک هم بردارد باز هم در مقابل زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.

ورق گالوانیزه رنگی

این ورق دقیقا مانند ورق گالوانیزه است با این تفاوت که رنگی است و در ساخت کانکس، سقف شیروانی و خودروسازی از آن استفاده می‌شود. ضخامت ورق رنگ شده 18/0 میلی‌متر 8/0 میلی‌متر موجود است.

ورق سیاه

ورق سیاه کاملا برعکس ورق روغنی است به این منظور که این ورق با استفاده از تکنولوژی نورد گرم و در دمای بالا ساخته می‌شود. به همین دلیل ظاهری مات دارد. از این ورق بیشتر در صنعت ساختمان سازی، تانکر سازی، خودروسازی و … استفاده می‌کنند.

ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم از لحاظ مقاومت ضعیف‌تر از دیگر ورق‌های ساندویچ پانل است، که در صورت از بین رفتن پوشش محافظ (که معمولا رنگ است) دچار خوردگی و زنگ زدگی می‌شود.

ورق روغنی

از پر تقاضاترین ورق‌ها ورق روغنی است که با استفاده از تکنولوژی نورد سرد تولید می‌شود. نورد سرد نوعی فرآیند است که در آن ورق با ضخامت بالا را تبدیل به ورقی با ضخامت پایین می‌کنند. چون این ورق با استفاده از نورد سرد تولید می‌شود از کیفیت عالی برخوردار است و بیشتر در جاهایی که می‌خواهند از نورد برای ظاهر سازه استفاده می‌کنند به کار می‌روند.

انواع فوم ساندویچ پانل

لایه میانی ساندویچ پانل فوم است، که هسته مرکزی این محصول است. در سال‌های اخیر فوم‌های جدیدی به بازار آمده که قابلیت‌های ساندویچ پانل را گسترش داده است. در ادامه به مختصری از معرفی فوم‌های مختلف می‌پردازیم.

فوم پلی اورتان (پلی اورتان)

فوم پلی اورتان پلیمر پرکاربردی است. این ماده در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. از عایق پلی اورتان به خاطر هدایت حرارتی و وزن کم و نیز مقاومت بالا در هسته ساندویچ پانل استفاده می‌شود. پلی اورتان را می‌توان در گستره‌ی وسیعی از دما به عنوان عایق استفاده کرد.

فوم پلی استایرن

فوم پلی استایرن با نام یونولیت، نیز شناخته می‌شود. این پلیمر از مونواستایرن ساخته شده که از مشتقات نفتی است. فوم تزریقی پلی استایرن ساندویچ پانل سبکی به ما می‌دهد که می‌توان آن را در ساختمان‌های بلند استفاده کرد. از دیگر مزایای پلی استایرن به قیمت مناسب آن می‌توان اشاره کرد.

فوم xps

فومXPS مخفف Extrude polystyrene و به معنای پلی استایرن کشیده شده است. به این معنی که این فوم به صورت صفحه‌ای تخت کشیده شده است. فوم xps در برابر جذب آب و حتی عبور بخار آب هم مقاومت خوبی دارد. ساندویچ پانل در هنگام انتخاب و خریداری باید از لحاظ شرایط آب و هوایی و میزان فشار بار سنجیده شوند که مناسب‌ترین نوع محصول برای پروژه انتخاب شود. در حال حاضر بیشترین کاربرد ساندویچ پانل جهت ساخت سوله و کارگاه‌های صنعتی است.

ساندویچ پانل

مزایای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها دارای مزیت‌های بسیاری هستند که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
با توجه به این که این سازه در رنگ بندی‌های مختلف ارائه می‌شود، به سلیقه مشتری نزدیک‌تر هستند.

 • دارای خصوصیت ضد زنگ و ضد خوردگی و مقاومت در برابر پوسیدگی است.
 • هزینه پایین و بهینه نسبت به مصالح ساختمانی و امکان فروش بعد از پایان کار را دارند.
 • از ورود حشرات موذی جلوگیری می‌کند.
 • دارای دوام بالا و امکان بازیافت آن‌ها وجود دارد.
 • عایق در برابر سرما، گرما، صوت و رطوبت هستند.
 • بهداشتی بودن آن‌ها و اینکه قابلیت شستشو دارند.
 • نصب و اجرای سریع با حداقل زمان امکان پذیر است.
 • مقاوم در مقابل حوادث طبیعی از جمله زلزله و رانش زمین هستند.
 • عایق بسیار قوی‌تری نسبت به مصالح سنتی هستند.
 • در مقایسه با سایر مصالح سبک‌تر و کم هزینه‌تر هستند.
 • عمر مفید این سازه‌های آماده بسیار بیشتر است.
 • قابلیت نصب و راه اندازی سریع‌تر و آسان‌تر دارند.
 • قابلیت انعطاف پذیری در طراحی.
 • دارای ایمنی و قابلیت اطمینان بالایی هستند.
 • تعمیر و جایگزینی آسان (در صورت آسیب)
 • مقاومت در برابر عوامل شیمیایی و بیولوژیکی.

ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل

تولید کانکس

کانکس به اتاقک‌هایی می‌گویند که جهت اسکان کارکنان پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل‌تر اکثر کانکس‌ها از جنس فایبرگلاس بودند که معایب بسیار آن باعث شد کمتر شاهد ساخت کانکس با فایبر گلاس باشیم، بعد از آن کانکس‌ها با استفاده از ورق گالوانیزه و آلوزینک ساخته می‌شدند، که به دلیل نداشتن عایق مناسب برای فصول سرد و گرم افراد را جهت اسکان دچار مشکل می‌ساختند، اما امروزه اکثر کانکس‌ها با استفاده از ساندویچ پانل ساخته می‌شوند که در جهت عایق بودن در سطح مطلوبی قرار دارند و در حال حاضر به متریال اصلی ساخت کانکس تبدیل شده‌اند البته به دلیل کیفیت بالای این محصول هزینه ساخت کانکس با ساندویچ پانل بیشتر از سایر مواد است.

ساندویچ پانل

تولید اتاق حمل بار

باربری و ترانزیت در سال‌های قبل با استفاده از کامیون‌هایی بود که اتاقک‌هایی چوبی و سنگین را در پشت خود حمل می‌کردند که در مصرف سوخت و شتاب خودرو تاثیر مخربی داشت اما امروزه استفاده از ساندویچ پانل جهت ساخت اتاق حمل بار برای کامیون و کامیونت‌ها باعث شده است که راندمان بهتری را از نظر سالم ماندن محصول و سبک شدن اتاق شاهد باشیم. در حال حاضر اکثراً اتاق حمل بار با استفاده از ساندویچ پانل ساخته می‌شوند.

ساندویچ پانل

ساخت ویلا

امروزه جهت افزایش سرعت ساخت، سهولت کار و نصب ساندویچ پانل از این محصول برای ساخت ویلا استفاده می‌شود. از آنجایی که این محصول مقاومت بالایی در برابر برودت و حرارت دارد اکثر شهرهای شمالی کشور منازل خود را با استفاده از این متریال می‌سازند. البته کاربرد ساندویچ پانل سقفی برای ساخت سقف‌های شیب دار در شمال کشور بسیار عقلانی و مناسب به نظر می‌رسد.

ساندویچ پانل

ساخت سوله

تمام کارخانجات مواد غذایی و تولیدات قطعات صنعتی دارای سالن‌های بسیار وسیعی هستند، که ساخت اینگونه سوله‌ها با مصالح قدیمی بسیار زمان‌گیر و هزینه‌بر است. سالن‌های صنعتی، مواد غذایی، خودروسازی و … نیمی از این سازه‌ها است که با استفاده از پانل‌ها ساخته شده‌اند، با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر مکانی را برای شروع تولیدات خود در کمتر از چند روز کاری به بهره‌برداری رسانید.

کاربرد کلی ساندویچ پانل

از ساندویچ پنل در انواع سردخانه‌ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه‌های صحرایی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک یا دو طبقه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی، دیوار و سقف‌های سالن تولید، ساختمان‌های اداری و هتل، کانکس و کانتینرها، در مخازن چند جداره، باشگاه، سردخانه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله، ساخت سوله مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه‌های گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ها، استخر سر پوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف‌ ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف‌های کاذب استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل
ساخت و ساز با ساندویچ پانل

شرایط ساخت و ساز با مصالح سنتی در زمان‌های قدیم با مشکلات فراوانی روبرو بود. بطوریکه برای حمل مواد و ترکیب آن‌ها و تولید ماده‌ای جدید که بتوان در ساخت سازه از آن استفاده کرد به زمان بسیاری نیاز داشت. مصالح سنتی از لحاظ هزینه نیز مقرون‌به‌صرفه نبودند. اما پس از پیدایش پانل‌ها تحولی بزرگ در صنعت ساخت و ساز به وجود آمد؛ تا اینکه ساز و کار با استفاده از پنل‌های ساندویچی به دلیل استفاده از یک متریال بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت. از طرفی به دلیل صرف زمان کمتر و همچنین مقاومت آن‌ها در برابر حوادثی نظیر رانش زمین، باد و طوفان صرف هزینه‌ای کمتر نسبت به مصالح سنتی ساختمانی استفاده از آن‌ها هر روز بیشتر می‌شود.

ساندویچ پانل

مشخصات فنی ساندویچ پانل

 • ضخامت سازه ساندویچ پانل با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، حدود ۴ یا ۶ سانتی‌متر است.
 • عایق لایه‌های ساندویچ پانل از جنس پلی اورتان با دانسیته ۴۰، در مقابل سرما و گرما عایق خوبی است. ورق پلی اورتان به ضخامت ۵۰ میلی‌متر با رنگ الکترواستاتیک طی سالیان متمادی از زنگ زدگی و خوردگی ساندویچ پانل جلوگیری می‌کند.
 • پنجره‌های سازه ساندویچ پانل از جنس UVC دو جداره است و از ورود صدای زیاد دستگاه‌ها و ابزارهای مورد استفاده در کارگاه‌ها جلوگیری می‌کند و ایجاد مزاحمت برای افراد داخل اتاق‌های ساختمان را از بین می‌برد.
 • برق کشی سازه به صورت روکار با استفاده از داکت‌های استاندارد جهت عبور سیم‌های برق است.
 • در جاهایی که نیاز به دوربین مدار بسته است از داکت مجزا استفاده می‌کنیم.
 • سیستم برق کشی سازه توسط فیوزهای مینیاتوری استاندارد که در یک جعبه برق قرار داده شده‌اند باید حفظ شوند.
 • زمان اتصال کوتاه یا حوادث برقی خودکار عمل می‌کنند و برای قطع برق ساختمان در دسترس است.
 • روشنایی سازه بوسیله مهتابی های اداری یا به شکل معمولی در داخل و برای خارج سازه از چراغ های تونلی به تعداد مورد نیاز استفاده می‌شود.
 • درهای سازه ساندویچ پانل باید برای اتاق‌های اداری و پارتیشن‌ها از جنس چوبی باشد که سبب وزن سبک و نمای زیبایی به سازه می‌دهد.
 • کف سازه از جنس سرامیک می‌باشد. ابتدا سازه بر روی کرسی بتنی قرار گرفته و سرامیک‌ها توسط ملات، ماسه و سیمان کف سازه را می‌سازند.
 • در جاهایی که نیاز به ایزوگام قبل از گذاشتن سرامیک‌ها وجود دارد باید ابتدا عایق بندی شده سپس پوشش کف به وسیله سرامیک‌ها اجرا شود.
 • شایان ذکر است که قبل از اجرای سازه باید طبق نقشه‌های اجرایی سازه کرسی چینی و آماده سازی کف و حفر چاه فاضلاب انجام گیرد.
 • آب بر روی سازه به این صورت هدایت می‌شود که، آب باران از روی سقف به داخل آبرو یا همان فلاشینگ می‌ریزد سپس به وسیله ناودانی که به آبروها متصل است، وارد زمین یا فاضلاب‌ها می‌شود.
 • زمان اجرای سازه به صورت نسبی حدود بیست روز به ازای هر صد متر مربع است.
 • سیستم سرمایش سازه به وسیله کولر گازی و برای گرمایش سازه با توجه به شرایط موجود در محل اجرا هر گزینه که مناسب‌تر انجام می‌شود.
 • رای نمونه پکیج یا سیستم شوفاژ، رادیاتور، هیترهای گرما ساز یا موتور خانه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساندویچ پانل
نحوه نصب ساندویچ پانل

 • برای نصب بهتر ساندویچ پانل باید نکات زیر را مد نظر قرار داد:
 • نحوه قرارگیری نرو مادگی ساندویچ پانل در چیدمان پروژه بسیار مهم است.
 • برای نصب ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی از پیچ واشر دار مخصوص استفاده شود.
 • برای نصب ساندویچ پانل سقفی باید پانل را روی پرلین مخصوص پیچ کرد و به ازای هر مترمربع از یک ساندویچ پانل سقفی استفاده شود.
 • بعدا از نصب ساندویچ پانل‌ها از چسب سیلکون یا نوار چسب یک طرف چسب دار استفاده شود.
 • در هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی محل مناسبی برای فلاشینگ‌ها و ابروها انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی به هنگام آب‌بندی پروژه به مشکل برخورد نکنید.
 • قبل از چفت کردن ساندویچ پانل باید محل درزها را با اسپری پلی اورتان پر کنیم.
 • به گام پیچ‌ها و ارتفاع پانل‌ها در نصب توجه شود.

ساندویچ پانل
شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پانل

یکی از شرکت های برتر در این حوزه که دارای ۱۰ها سال سابقه در تولید این محصول است شرکت ماموت است، که با کادری مجرب و مواد اولیه درجه ۱ توانسته است بخش بزرگی از بازار کشور را در چند سال اخیر از آن خود کند و عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده پانل ساندویچی در خاورمیانه را دریافت کند. پنل‌های ماموت نیز یکی از برترین ساندویچ پانل‌‌های موجود در بازار است.

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ماموت

شرکت ماموت با تیم متخصص و متعهد و با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد از برندهای برتر در زمینه حمل و نقل، صنعت ساختمان و صنایع مخابراتی می‌باشد. امروزه ماموت از بزرگ‌ترین صادر کنند‌های انواع ساندویچ پنل می‌باشد. صادرات به کشورهای عراق، کویت، ترکمنستان و … است. سندویچ پنل ماموت با استفاده از تکنولوژی برتر تولید و به بازار عرضه می‌شود. گروه صنعتی ماموت در زمینه تولید کانتینر، اسکانیا و تریلر نیز فعالیت دارد.

ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل بر اساس موارد مختلفی تعیین می‌شود؛ از جمله ضخامت پانل‌ها، عایقی که برای آن در نظر گرفته می‌شود و ورق‌های فلزی که دو طرف هسته پانل قرار می‌گیرند و از جنس‌هایی نظیر ورق گالوانیزه، ورق آلوزینک، ورق آلومینیوم می‌باشد. به دلیل نوسانات بازار و تغییر قیمت این سازه امکان ارائه لیست قیمت به صورت ثابت در سایت وجود نخواهد داشت. جهت مشاهده لیست قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

ساندویچ پانل

شرکت ماموت

سال‌ها از تولید ساندویچ پانل می‌گذرد اما همچنان شرکت ماموت به عنوان اولین تولید کننده ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری و … شناخته شده در صدر تولید کنندگان انواع پانل، ساندویچ پانل پلاستی سول، کانکس، سوله در ایران و … می‌باشد.
این شرکت با داشتن ویژگی‌هایی نظیر رعایت ایمنی در ساندویچ پنل به هنگام اجرای پروژه، تحویل فوری ساندویچ پانل با محاسبه متراژ ساندویچ پانل و با بهره‌گیری از کادری مجرب و با استفاده از مجهزترین دستگاه‌ها با متد روز دنیا و بهترین و با کیفیت‌ترین مواد به تولید انبوه و فروش در داخل کشور و صادرات انواع پانل به خارج از کشور می‌پردازد. شرکت ماموت بسیاری از نیازهای صنعت در داخل کشور را تامین می‌نماید. صادرات به خارج از کشور نیز بسیار قابل توجه است به طوری که با توجه به تولیدات شرکت ماموت که از زمان‌های قدیم وجود داشته و پروژه‌های ساندویچ پانل بسیاری که به مرحله اجرا رسیده، در تاریخچه ساندویچ پانل به عنوان بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل در خاورمیانه شناخته شده است.
این شرکت با تحویل فوری ساندویچ پانل ماموت و نصب سریع آن رضایت مشتریان این محصول را جلب می‌نماید. جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل با شماره‌های قرارداده شده درون سایت تماس حاصل فرمایید.

ساندویچ پانل

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها , ,

6 نظر ثبت شده برای “همه چیز درباره ساندویچ پانل

 1. سلام وقتتون بخیر برای ساخت سردخانه ساندویچ پانل با ضخامت بالا میخاستم. امکانش در رابطه با نوع و قیمت پانل راهنماییم کنین

 2. با سلام خدمت شما دوست عزیز
  بله امکان تولید ساندویچ پانل ماموت در رنگ ها مختلف وجود دارد و برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رال رنگ ساندویچ پانل مراجعه نمایید و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 021-44030121 |021-44030122

 3. بله ساندویچ پانل ماموت با دو رو ورق آلوزینک و مطابق با نیاز شما قابل تولید می‌باشد اما لازم است بدانید که ورق آلوزینک به علت وارداتی بودن به تعداد محدود در بازار موجود هستند از اینرو ممکن است سفارش شما کمی دیرتر از سایر انواع پانل ها تحویل داده شود.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تماس موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *