معرفی انواع پوشش های ساندویچ پانل

هدف از نوشتن این مطلب معرفی انواع پوشش های ساندویچ پانل است.به منظور آگاهی بیشتر در مورد پوشش های ساندویچ پانل با ما در این مقاله همراه باشید.

انواع پوشش های ساندویچ پانل

ساندویچ پانل نوعی مصالح پیش ساخته است که با استفاده از متریال و مواد مختلفی ساخته می شوند و برای ساخت پارتیشن، پوشش دهی سقف و دیوار در صنعت ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد.هر پوششی که برای این مصالح پیش ساخته استفاده می شود موجب ایجاد تغییراتی در دوام و استحکام این سازه های پیش ساخته می شود و هر کدام از آنها را برای استفاده در محیط های مختلفی آماده می کند.

ساندویچ پانل از دو لایه ورق فلزی به همراه فوم عایق میانی ساخته می شود. ورق های فلزی و فوم عایقی که برای تولید ساندویچ پانل از آنها استفاده می شود می تواند از جنس های مختلف باشد. به دو لایه ورقی که در اطراف فوم عایق میانی قرار می گیرند، پوشش ساندویچ پانل گفته می شود. پوشش های ساندویچ پانل دارای انواع مختلفی هستند که استفاده از هر کدام از آنها موجب کاهش یا افزایش قیمت این مصالح می شود. همچنین در میزان استقامت و دوام ساندویچ پانل تاثیر بسزایی دارد.

پوشش دو طرف ورق آلوزینک (foil Aluzink)

در این نوع پوشش، ساندویچ پانل با استفاده از دو لایه ورق آلوزینک پوشانده می شوند. این نوع پوشش یکی از بادوام ترین و مقاوم ترین پوشش هایی است که می توان برای ساندویچ پانل استفاده نمود. ورق آلوزینک نوعی ورق متشکل از آلیاژهای روی و آلومینیوم است و برای ساخت آن از مقدار کمی سیلیکون استفاده شده است.سیلیکون استفاده شده برای ساخت ورق آلوزینک مقاومت ساندویچ پانل ها را در برابر رطوبت هم از داخل و هم از خارج به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ساندویچ پانل هایی که با استفاده از ورق های آلوزینک پوشش داده می شوند مصالحی مناسب برای استفاده در محیط هایی با شرایط اسیدی مانند کارگاهها و مراکز صنعتی هستند.این نوع ورق ها با ضخامت های متفاوت و برای شرایط و مکان ها مختلف قابل تولید هستند. همچنین ورق آلوزینک در برابر عواملی مانند سرما، گرما و باد بسیار مقاوم هستند و استفاده از آنها در شرایط مختلف هیچ گونه محدودیتی ندارد.

معرفی انواع پوشش های ساندویچ پانل

ورق آلوزینک

پوشش دو طرف ورق آلومینیوم (Aluminuim foil)

یکی دیگر از پوشش هایی که از آن برای ساخت ساندویچ پانل بهره گرفته می شود، پوشش دو طرف  ورق آلومینیوم است. ورق آلومینیوم یکی از انواع ورق های پرکاربرد است که  کشف آن به زمان های گذشته و دوران یونان باستان بازمی گردد. ورق آلومینیوم دارای وزن بسیار کمی است و در ضخامت های بسیار کم قابلیت تولید دارد.ازمزایای استفاده از ورق آلومینیوم در صنعت ساندویچ پانل سازی می توان به مقاومت بسیار بالا و عدم زنگ زدگی ساندویچ پانل در رطوبت های بالا اشاره نمود.همچنین ورق آلومینیوم به دلیل ظاهری که دارد، زیبایی خاصی به ساندویچ پانل می بخشد و قابلیت رنگ پذیری آن را در مقایسه با سایر پوشش ها آسانتر می نماید.ورق آلومینیوم به دلیل مقاومت و دوام بالایی که در برابر رطوبت دارد به منظور ساخت ساندویچ پانل های سقفی مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی انواع پوشش ساندویچ پانلورق آلومینیوم

پوشش دو طرف ورق گالوانیزه (galvanized steel)

ورق گالوانیزه یکی از فلزهای پرکاربردی است که به منظور پوشش دهی ساندویچ پانل سقفی و دیواری از آن استفاده می شود. ورق گالوانیزه در واقع همان فلز فولاد است که با استفاده از روی پوشانده شده است. زمانی که فلز فولاد با استفاده از روی پوشانده شود می تواند از فلز در برابر رطوبت و زنگ زدگی محافظت کند. ساندویچ پانلی که با استفاده از ورق گالوانیزه پوشش داده شود علاوه بر اینکه مقاومت بسیار بالایی دارد بلکه چناچه در شرایط مختلف قرار گیرد دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شود. از طرفی دیگرساندویچ پانل های ساخته شده با استفاده از ورق گالوانیزه در برابر فشارهای خارجی مقاومت فوق العاده ای دارند و اغلب برای ساخت ساندویچ پانل های سقفی، دیواری و پوشش دهی سردخانه ها این نوع ورق ها مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی انواع پوشش های ساندویچ پانل

پوشش ساندویچ پانل یک رو آلوزینک و یک رو گالوانیزه

برای ساخت برخی از ساندویچ پانل ها از یک رو ورق آلوزینک و یک رو ورق گالوانیزه بهره گرفته می شود. البته این نوع پوششی که برای ساندویچ پانل استفاده می شود نوعی پوشش تلفیقی است. با توجه به اینکه هر طرف از این نوع ساندویچ پانل با استفاده از ورق خاصی پوشانده می شوند، خصوصیات و ویژگیهای مثبت همان فلر را به خود می گیرد. طرفی که با استفاده از ورق گالوانیزه پوشش داده شده است مقاومت بسیار بالایی در برابر باد، رطوبت های شدید، فشارهای خارجی و نورخورشید دارد و طرفی که با استفاده از ورق آلوزینک پوشش داده شده است برای استفاده در محیط های اسیدی گزینه مناسب تری است. این نوع پوشش می تواند برای شرایطی که به هر دو ورق نیاز است مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی انواع پوشش های ساندویچ پانل ورق گالوانیزه

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نصب ساندویچ پانل و قیمت ساندویچ پانل می توانید از طریق شماره تماسهای ذکر شده در سایت با کارشناسان فروش شرکت ماموت در ارتباط بوده و در این زمینه اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

امیدوارم از خواندن مطلب معرفی انواع پوشش های ساندویچ پانل لذت کافی را برده باشید

 

دسته مقالات ساندویچ پانل