بهترین نوع سوله

هدف اصلی این مقاله این است که شما را با ویژگیهای سوله ی با کیفیت آشنا نماییم تا بتوانید بهترین نوع سوله را انتخاب و سفارش دهید.

در مقالات پیشین در مورد انواع سوله و کاربری های انواع سوله به صورت تخصصی صحبت نمودیم. اما شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که سوله ی با کیفیت چه خصوصیات و ویِژگیهای دارد و بایستی در انتخاب و ساخت سوله باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه چطور می توانید سوله با کیفیت را از سوله بی کیفیت تشخیص دهید، صحبت نماییم.

سوله ها از اجزای بسیار متفاوتی تشکیل شده اند که از میان آنها می توان به پرلین، رفتر، پیچ و مهره، نبشی سینه بند، استرات، سایه بان، سگراد و وال پشت اشاره نمود که در واقع از مهمترین اجزای ساخت یک سوله با کیفیت هستند. سوله ها کاربردهای متفاوتی دارند.سازه هایی مانند سوله می توان تحت عنوان سالن های ورزشی، نمایشگاهها، مرغداری و دامداری ها، فروشگاه ها و مراکز خرید، ساختمان های کشاورزی و انبارها، ساختمان های صنعتی و ساختمان های کشاورزی و انبارها کاربرد گسترده ای دارند.

سوله ها همانطور که قبلا در مورد آنها به صورت جداگانه توضیح دادیم به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

انواع سوله

سوله تیرورقی

سوله خرپایی

سوله  UBM

اجرای بهترین سوله

یکی از موضوعاتی که در مورد سوله ها اهمیت دارد، نحوه طراحی و اجرای آنهاست. این نوع سازه ها باید براساس استانداردهای ساخت سازه های فلزی، با محاسباتی دقیق و با استفاده از بهترین ابزارآلات و ماشین ها طراحی و اجرا شوند. همچنین برای ساخت این نوع سازه های فلزی باید از نصابان با تجربه بهره بگیرید. در صورتی که کارشناسان بی تجربه را برای اجرای سوله انتخاب نمایید، سازه شما کیفیت مطلوبی نخواهد داشت و علاوه بر آن خسارت های فراوانی برای شما به بار خواهد آورد.

سوله ها براساس خصوصیات و ویژگیهای که دارند از یکدیگر متمایز می شوند، در صورتی که بخواهید بهترین نوع سوله را بسنجید باید به ویژگیهایی که در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم توجه خاصی داشته باشید.

بهترین نوع سوله

نحوه تشخیص بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله، سوله ای است که در برابر هر گونه تهدید و حوادث غیر قابل پیش بینی مانند طوفان، برف و یا باد مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. در این نوع سازه ها باید بتوانید انواع مختلف جرثقیل را به راحتی نصب نمایید. سوله ها باید براساس سلیقه مشتریان در مدل ها و اشکال هندسی متفاوت قابلیت تولید داشته باشند.

این نوع سوله ها باید قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای داشته باشند. در نتیجه همه افراد می توانند به راحتی این نوع سازه ها را خریداری نمایند. یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی و ساخت سوله ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این است که سوله ها در مدت زمان بسیار کوتاهی نصب و راه اندازی شود چراکه در این صورت تمام هزینه های ناشی از ساخت و ساز کاهش می یابد و این به نفع مصرف کننده می باشد. وزن سوله ها باید بسیار سبک بوده و بتواند در برابر هر نوع فشاری مقاوم باشد و صدمه ای نبیند.

البته در کنار تمامی مواردی که در بالا در مورد آنها صحبت شد، سوله ای که از کیفیت خوبی برخوردار باشد باید خصوصیات دیگری هم داشته باشند. سوله با دوام و استحکام بسیار بالا در هر نوع شرایط آب و هوایی باید قابلیت نصب داشته باشد. به غیر از موارد ذکر شده فونداسیون سوله ها بایستی به نحوی ساخته شود که علاوه بر اینکه ساختار قوی دارد، هزینه کمی برای مصرف کننده داشته باشد.یکی از ویژگیهای دیگری که موجب وجه تمایز یک سوله با سایر سوله ها می شود این است که دهانه سوله را می توان حتی بیشتر از 100 متر ساخت. در این صورت افراد برای کاربری های متعدد می توانند از سوله مورد نظر استفاده نمایند.

بهترین نوع سوله

یکی از سوله هایی که در مدل ها و ابعاد متفاوت قابل سفارش و تولید هستند و در عین حال تمامی ویژگیهای ذکر شده را دارا می باشند، سوله خرپایی است. به همین دلیل هم سوله خرپایی به عنوان یکی از پرکاربردترین و بهترین نوع سوله ها معرفی شده است و به دلیل ویژگیهای منحصر به فردی که این نوع سوله ها دارد، اکثریت افراد ترجیح می دهند برای فعالیت های خود از سوله خرپایی به جای سوله تیرورقی و سوله UBM استفاده نمایند.

دسته سوله