پروفیل های ساختمانی:

در مقالات پیشین در مورد انواع پروفیل و کاربرد آنها صحبت نمودیم. در نتیجه تا حد زیادی با ساختار و کاربری آنها آشنایی دارید. همانطور که قبلا گفته شد پروفیل ها مقاطعی با طول زیاد و توخالی هستند که در ابعاد و اشکال مختلف قابل تولید و عرضه به بازار می باشند. پروفیل ها در دو نوع مختلف ساختمانی و صنعتی قابل تولید هستند و به منظور اتصال اجزای مختلف ساختمانی اعم از درب، پنجره، لوله و زیر سازی انواع مختلف ساندویچ پانل ها به کار می روند.

در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از پرکاربرد ترین نوع پروفیل ها با نام پروفیل v اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

پروفیل گالوانیزه v:

این نوع پروفیل ها از نظر شکل ظاهری شباهت بسیار زیادی به حرف v در انگلیسی دارند و به همین جهت هم با نام پروفیلV نامگذاری شده اند. پروفیل گالوانیزه v از ورق گالوانیزه که یکی از با کیفیت ترین و بادوام ترین ورق ها می باشد و در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارند،ساخته می شود.

ضخامت ورق های گالوانیزه ای که برای ساخت این نوع از پروفیل ها به کار رفته است در حدود 0.7 میلی متر بوده و در ابعاد  750 * 25  قابل سفارش و تولید است و مشتریان بر حسب نوع کاربری که دارند و سلیقه و دلخواه خود می توانند این نوع از پروفیل ها را سفارش دهند.

این نوع از پروفیل ها به دلیل قیمت مناسبی که دارند مورد استقبال بسیاری از افراد که در صنعت ساختمان سازی فعالیت دارند قرار گرفته اند و به عنوان جایگزین مناسبی برای پروفیل M نیز به شمار می روند چراکه نسبت به پروفیل M قیمت مقرون به صرفه تری دارند و می تواند هزینه های ناشی از زیرسازی را تا حد مطلوبی کاهش دهد و این امر یکی از مزیت های این نوع از پروفیل ها است.

پروفیل v

کاربرد پروفیل v

این نوع از پروفیل ها عمدتا برای زیر سازی نمای سمنت برد که نوعی قطعات و یا ورق های ساختمانی هستند، کاربرد گسترده ای دارند و عمدتا برای این منظور در ساختمان به کار می روند تا مقاومت و استحکام پنل های سمنت برد را افزایش دهند. هنگامی که ساختمان ها با استفاده از ورقهای سمنت برد ساخته می شوند احتمال اینکه در آینده ای نه چندان دور تغییرات دمایی باعث ریزش سیمان شوند بسیار زیاد است که این امر خسارات فراوانی به سازه وارد می نماید.

از آنجایی که ریزش سیمان ناشی از تغییرات دمایی شدید درزهایی میان پانل ها ایجاد می نماید لذا پوشاندن درزهای  موجود در نمای سمنت برد از اهمیت خاصی برخوردار است چراکه در دراز مدت موجب می شود رطوبت و یا هر عامل دیگری می تواند باعث پوسیدگی و یا خوردگی در نمای سمنت برد می شود. یکی از کاربردی ترین و بهترین روشهایی که می توان با استفاده از آن درزهای به وجود آمده در میان پنل ها را پر نمود، پروفیل گالوانیزه می باشد.

پروفیل سمنت برد (cement board)

پروفیل گالوانیزه سمنت برد به سه نوع مختلف اعم از پروفیل A، v و  m طبقه بندی می شوند که اگرچه از نظر ساختار و متریال استفاده شده در آنها متفاوت هستند، اما کاربری هر سه پروفیل یکسان است. از هر سه پروفیل برای پوشاندن درزهای بین پانل های سیمانی در نمای سمنت برد استفاده می شود. تنها تفاوتی که این سه نوع پروفیل با یکدیگر دارند میزان ضخامت و عرض آنها است که بسته به سلیقه و دلخواه مشتریان نیز قابل تغییر است.

فایبر سمنت برد نوعی از صفحات سیمانی الیاف دار هستند و برای ساخت این نوع از صفحات از متریالی مانند سیمان و الیاف سلولزی استفاده شده است.سمنت بردها دارای مزایای بسیار زیادی اعم از نصب سریع و راحت، امنیت بالا، عایق رطوبت می باشند که همین امر موجب شده استفاده از آنها در عرصه ساختمان سازی و افراد فعال در صنعت ساخت و ساز بسیار رایج شود.

البته فایبر سمنت برد مزیت های دیگری هم دارند که از بین این مزایا می توان به قیمت مقرون به صرفه ی در مقایسه با نماهای دیگر مانند سنگ، گچ و یا آجر اشاره نمود.علاوه بر آن می توان فایبر سمنت بردها را به صورت خشک استفاده نمود و نیازی به اضافه نمودن ملات به آنها نیست. در این صورت فایبر سمنت بردها نخاله تولید نمی کند و این امر باعث بالا رفتن سرعت اجرای کار می شود.

پروفیل v

قیمت پروفیل V

با توجه به نوساناتی که در بازار به دلیل افزایش نرخ دلار و افزایش قیمت انواع محصولات ساختمانی نمی توان قیمت دقیقی برای این نوع از پروفیل ها ارائه نمود. اما چناچه قصد دارید از این نوع پروفیل ها برای ساخت سازه خود استفاده نمایید بهتر است با کارشناسان ما در این زمینه ارتباط برقرار نموده و قیمت به روز پروفیل V را از آنها دریافت نمایید. کارشناسان ما با سالها تجربه می توانند شما را به خوبی در این زمینه ارائه نمایند.

دسته مقالات ساندویچ پانل