کانکس فارم ماینینگ (farm mining)

معرفی کانکس فارم ماینینگ (FARM MINING)

فارم ماینینگ (MINING) اصطلاحی است که به استخراج ارزهای دیجیتال مرتبط است. برطبق این فرایند ارزهای دیجیتال براساس دستگاههای ماینر پردازش شده و در آخر ارزهایی به نام بیت کوین تولید می شود. قابل ذکر است که راه اندازی چنین فعالیت هایی کاری دشوار است و مستلزم داشتن دانش و تخصص کافی در این زمینه است. امروزه با پیشرفت تکنولوژِی جهت استخراج ارزهایی مانند بیت کوین بر عهده ماینرها و یا همان استخراج کنندگان است.

برای نگهداری دستگاه ها و تجهیزات مربوط به مانیر از فضایی مخصوص به نام کانکس استفاده می کنند. این نوع از کانکس ها از استانداردهای خاصی پیروی می کنند و به اصطلاج به کانکس فارم ماینینگ (FARM MINING) معروف می باشند. این نوع کانکس ها جهت جایگذاری تجهیزات و سخت افزارهای کامپیوتری کاربرد گسترده ای دارد. قابل ذکر است که این نوع کانکس ها را علاوه بر فارم ماینینگ و یا کانکس مخابراتی در اروپا و یا آمریکا با نام اتاقک های سرد سرور هم می شناسند.

طراحی و ساخت کانکس فارم ماینینگ

به طور کلی طراحی و ساخت کانکس فارم ماینینگ به صورت سفارشی می باشد به این معنی که بر طبق نیاز خریدار و تجهیزاتی که می خواهد در آن قرار داشته باشد، ساخته می شود.شکل ظاهری این نوع  کانکس ها به صورت مکعبی شکل است و متراژ آنها از 6 متر به بالا می باشد. معمولا برای ساخت این نوع  کانکس ها از قفسه بندی های ویژه ای استفاده می شود. عمدتا برای ساخت کانکس مخابراتی، ساندویچ پانل های مقاوم با ضخامت های استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته ای که باید در رابطه با کانکس فارم ماینینگ باید به آن توجه نمود، عایق بودن کانکس در برابر گرد و غبار است که باید بتواند از ورود گرد و غبار به داخل کانکس جلوگیری نماید. تجهیزات سرمایشی این نوع کانکس ها بایستی قدرت بالایی داشته باشد چراکه نگهداری ماینینگ ها به دلیل فشار زیاد برق، حرارت زیادی تولید می کند. سیستم تهویه مناسب می تواند حرارت تولید شده توسط دستگاههای ماینر را از کانکس خارج کرده و به جای آن سرما  تولید نماید. این نوع کانکس ها به حداقل 2 آمپر برق نیاز دارند. به همین دلیل تابلوهایی که در این کانکس ها قرار داده میشود بایستی به کلیدهای اتوماتیک و ترموستات ایمنی حرارتی مجهز باشند که بتوان آنها را به برق 3 فاز وصل نمود.

تجهیزات کانکس فارم ماینینگ

این نوع از کانکس ها به تجهیزات مختلفی مجهز هستند که از میان این تجهیزات می توان به سنسورهای اطفاء حریق، لامپ های فلورسنت، سیم کشی، کابل های مختلف، سنسور دما و سایر سنسورها اشاره نمود. رنگ آمیزی محصولات استفاده شده برای ساخت این نوع کانکس براساس درخواست و سلیقه مشتریان انجام می گیرد. اما اغلب اوقات رنگ این محصولات از نوع سفید اپوکسی می باشد که نه تنها از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است بلکه قابلیت شستشو نیز دارد که شاید سایر رنگ ها فاقد چنین قابلیتی باشند. این کانکس ها به سنسورهایی مجهز هستند که زمانی که درب کانکس بسته می شود چناچه شی و یا موجود خاصی در حرکت باشد، هشدار می دهد و کاربر را آگاه می نماید. همچنین زمانی که درب کانکس به طور کامل بسته نباشد آلارم اعلام می نماید.

قیمت کانکس فارم ماینینگ

با توجه به نوسانات قیمتی که به دنبال افزایش ارز در بازار به وجود آمده، تعیین قیمت کانکس فارم ماینینگ کاری بسیار دشوار است و فاکتورهای مختلفی مانند نوع متریال به کار رفته، مشخصات فنی کانکس وابعادی که مشتری تقاضا می کند بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت مصالح پیش ساخته مانند ساندویچ پانل و انواع کانکس مانند کانکس تاشو، کانکس دو طبقه، کانکس LSF و.... می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نموده و سوالات خود را در این خصوص از آنها بپرسید.

دسته کانکس