کانکس رستوران

همانطور که قبلا توضیح داده شد کانکس ها اتاقک های پیش ساخته ای هستند که با کاربری های گوناگون تولید و عرضه می شوند.این نوع سازه ها در دو مدل ثابت و چرخدار قابل تولید هستند.در این مقاله قصد داریم در مورد نوعی از کانکس به نام کانکس رستوران اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.با ما همراه باشید.

معرفی کانکس رستوران

کانکس های رستوران در دنیای امروز کاربرد زیادی دارند و می توان از آنها به خوبی بهره برداری کرد به شرطی که این نوع سازه ها با کیفیت بالایی ساخته شوند.این نوع از کانکس ها در واقع مانند یک آشپزخانه عمل می کنند و به امکانات متعددی مانند سرویس بهداشتی، لوله کشی کامل، شیرآلات آبگرمکن، گاز، یخچال، محل طبخ غذا، سینک و آبچکان و کابیت هستند.

این نوع کانکس ها بایستی به نحوی ساخته شوند تا دارای شرایط زیر باشند.

  • پوشش داخلی این نوع کانکس ها باید ضد آب بوده تا به راحتی بتوان آنها را تمیز نمود.
  • این کانکس ها باید از نورگیر خوبی برخوردار باشند.
  • این مکانها بایستی فضای خوبی برای سرویس دهی به مشتریان باشند.
  • این نوع کانکس ها بایستی دارای اسپیلت یا کولرگازی برای خنک شدن محیط باشند.

انواع کانکس رستوران

کانکس رستوران ثابت:

این نوع از کانکس ها همانطور که از اسم آنها مشخص است به صورت ثابت بوده و بعد از نصب و قرار گیری قابلیت جابه جایی به مکانهای دیگر را ندارند.

کانکس رستوران سیار( متحرک):

این نوع از کانکس ها همانطور که از اسم آنها مشخص است قابلیت حمل به مکانهای دیگر هستند. کانکس سیار از دو محور چرخ دار و یک مالبند تشکیل شده اند.یکی از عمده ترین مزایای این کانکس این است که قابل جابه جایی به مکان های دیگر هستند. لذا شما می توانید این سازه ها را بدون هیچ گونه محدودیتی به مکانهای دیگر منتقل نمایید.

کانکس رستوران
این نوع از کانکس ها از لحاظ ابعاد دارای دو نوع متفاوت هستند. نوع اول آنها سیار است. ابعاد این کانکس کوچک است و صرفا به پخش و تهیه غداهایی که در مدت زمان کوتاهی آماده می شوند،اختصاص داده می شوند. در این سازه های خاص با کمبود فضا مواجه هستیم و امکان آماده کردن غذاهای سنتی در آنها وجود ندارد چرا که فقط دو بخش برای این نوع کانکس طراحی شده است. یک بخش برای تهیه غذا و یک بخش هم برای تحویل غذا به مشتریان طراحی شده است.
البته این نوع از کانکس ها بایستی دارای کیفیت بالایی باشد تا در دست اندازها و ناهمواری ها جاده به آن آسیبی وارد نشود. نوع دیگری از این کانکس ها وجود دارد که از ابعاد نسبتا بزرگتری تشکیل شده اند. در این سازه ها می توانید غذاهای مختلف طبخ نموده و از مشتریان در داخل سازه پذیرایی نمایید. با توجه به بزرگتر بودن این سازه ها بخش هایی نظیر سردخانه، طبخ غذا، صندوق و کانتر برای آنها در تعبیه شده است.
نوع دیگری از این سازه ها وجود دارد که کاربران می توانند انواع غداها را در آن تهیه نمایند. این سازه با فضای کوچکتری طراحی شده است، لذا در داخل سازه فقط فضایی برای طبخ غذا وجود دارد. مشتریان می توانند در بیرون از سازه روی صندلی های مخصوصی بنشینند و غذای خود را میل کنند. قابل ذکر است که برای راه اندازی این سازه بایستی از وزارت بهداشت و شهرداری مجوزی دریافت نمایید.
کانکس رستوران
اگر بخواهیم کانکس های سیار را با کانکس های ثابت مقایسه نماییم، کانکس های چرخ دار دارای مزیت های بیشتری هستند چرا که قابلیت نصب به یک خودرو را دارند و امکان جابه جایی آنها برای کاربر وجود دارد. در حالی که کانکس های ثابت در این مورد محدودیت داشته و قابل جابه جایی نیستند. لذا برای آن دسته از افرادی که به طور مداوم می خواهند مکان کسب و کار خود را تغییر دهند گزینه مناسبی نمی باشد. کانکس های رستوران مشکل بسیاری از افراد را حل نموده است. چراکه با توجه به تورم موجود در کشور احداث و برپا نمودن یک رستوران بسیار پرهزینه است و اغلب افراد بودجه کافی برای راه اندازی کسب و کار دلخواه خود را ندارند.

از طرفی دیگر چناچه افراد بتوانند فضایی به عنوان رستوران اجاره یا خریداری نمایند زمان و هزینه زیادی برای تجهیز کردن آن لازم است. در حالی که با استفاده از کانکس رستوران هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی خواهد شد. یکی از موضوعات مهمی که در ساخت کانکس رستوران متحرک اهمیت دارد، داشتن تهویه مناسب است.در کانکس های سیار که از سیستم گازکشی برای طبخ غذاهای سنتی استفاده می کنند، وجود سیستمی که بتواند هوای داخل را به بیرون منتقل نماید، یکی از ملزومات اساسی است.

قیمت کانکس رستوران متحرک

تعیین قیمت کانکس رستوران در هر نوعی که باشد غیر ممکن است و فاکتورهای متفاوتی نظیر متریال مصرفی، ابعاد کانکس و اینکه چه امکاناتی برای این نوع کانکس ها در نظر گرفته شده است، تعیین کننده ی قیمت دقیق کانکس های رستوران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کانکس رستوران و انواع دیگر کانکس مانند کانکس تاشو، کانکس دو طبقه، کانکس LSF می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان فروش شرکت ماموت در این زمینه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دسته کانکس