ساندویچ پانل ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند، ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با پانل های کامپوزیت آشنا کنیم که به احتمال زیاد اسمشان به گوشتان خورده است.پانل های کامپوزیت در کارخانه ها طراحی و ساخته می شوند و  آنها در ساخت بام و سقف، پارتیشن بندی، روکش فلزی نمای خارجی و دیوارهای حمال  مورد استفاده قرار می گیرند.در ساخت کامپوزیت پنل از ورق آلومینیوم و فولاد استفاده می شود،

ویژگیهای ساندویچ پانل سقفی پنج گام

هسته میانی که در بین دو ورق قرار می گیرد ازجنس  فوم پلی یورتان است.

ضخامت فوم های پلی یورتان بین 30 تا 200 میلی متر تعیین شده است و بر حسب نیاز شما ضخامت آنها مشخص می شود.پانل های کامپوزیت وزن کمی دارند که به مقاوم بودن آنها در برابر زلزله کمک می کند این نوع. ساندویچ پانل ها ضریب بالایی در عایق بندی دارند، از آنها در ساخت سازه های متفاوت دیگری نیز می توان استفاده کرد. البته پانل های ساندویچی را می توان در همه جا استفاده کرد، از ساندویچ پانل ها در سازه های پیش ساخته ، کانکس، کانتینر ، سردخانه و ... می توان مورد استفاده قرار داد. علت استفاده گسترده ازاین پانل ها این است که باعث می شود سرعت شما در  ساخت سازه  مورد نظر بالا برود زیرا که آنها به صورت پازل در کنار هم قرار می گیرند و نصب راحتی دارند و سهولت در نصب باعث می شود تا سرعت اجرای آن ها بالا برود.

مزایای استفاده از این  نوع پانل ها چیست ؟

یکی از مزایای استفاده از این نوع از پانل ها عایق مقاوم آن در برابر سیستم سرمایشی می باشد ، آنها از حدر رفتن انرژی جلو گیری می کنند و در مصرف هزینه و انرژی صرفه جویی خواهند کرد.

این نوع از ساندویچ پانل ها به صورت تک به تک ساخته می شوند که هر کدام اینها مزیت محسوب می شود ، امکان نصب راحت و آسان را به شما می دهد و هم چنین سرعت نصب بالا مدت زمان اتمام پروژه  را کم تر می کند.این نوع ساندویچ پانل عایق مقاومی هستند که در نگهداری انرژی و از حدر رفتن انرژی عملکرد خوبی را از خود نشان می دهند، این  پانل ها انرژی گرمایشی و سرمایی را به خوبی درون خود نگهداری می کنند نوع ضخامت این نوع از ساندویچ پانل ها باعث

پنج طرح محبوب ساندویچ پانل

می شود تا فضای کمتری برای نگهداری آنها استفاده کرد آنها از ورود و نفوذ باد و آب جلوگیری می کنند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند  و از عمر بالایی برخوردار می باشند. پانل های ساندویچی از هم جدا می شوند و در صورت خرابی یا پوسیدگی می توان آنها را  را بازسازی کرد.به دلیل نوع ساخت و نوع استفاده از این ساندویچ پانل ها انعطاف بیشتری در طراحی  و ساخت سازه با  استفاده از این ساندویچ پانل ها می توان داشت، پانل ها هزینه نگهداری بسیار کمی دارند و از آنها به راحتی می توان استفاده کردبه دلیل مواد استفاده شده در ساخت این نوع از ساندویچ پانل ها در مراحل نصب و حمل و نقل در کاهش گاز های گلخانه ای کمک به سزایی می کندآنها در بافت ها و ر نگ های مختلفی و نوع سازه های مختلفی  ساخته می شوند و این امکان اجازه می دهد تا معماران و طراحان در طراحی و ساخت آزادانه عمل کنند و سبکی وزنشان از دلایل بزرگ استفاده از این ساندویچ ها می باشد که هم حمل و نقل را آسان می کند و هزینه آن را پایین می آوردو از نکات با اهمیت دیگه این است که سبکی و حمل و نقل راحت آن باعث می شود که از ساندویچ پانل ها در مناطقی که .امکان ورود خودرو های سنگین وجود ندارد به راحتی  آنها را بکار برد  و آنها را به راحتی جابه جا کرد.پانل ها را می توان به سادگی  خم کرد و پانل ها از انعطاف پذیزی بالایی برخوردار هستند و به راحتی می توان در سقف ها به صورت منحنی استفاده کرد، تا اینجا با نکات قوت این نوع از ساندویچ پانل ها آشنا شدیم اما همانطور که می دانیم هر محصول نقاط ضعفی را نیز دارد ما در ادامه قصد داریم تا نقاط ضعف این نوع از ساندویچ پانل ها را برای شما ذکر کنیم.

معایب ساندویچ پانل 

-این نوع از مصالح ساختمانی هزینه های مرتبط به ساخت و ساز را پایین می اورند اما آنها نسبت به دیگر   مصالح ساختمانی سنتی گران تر می باشند.

-امکان این که این  پانل ها در هنگام باد های شدید یا طوفان آسیب ببیند  زیاد می باشد به همین  دلیل سازندگان سعی می کنند با استفاده از لواز جانبی دیگر مانند فلاشینگ  ها آنها را مستحکم تر سازند.

-این نوع پانل ها در برابر ورود رطوبت مقاوم هستند اما  آلمینیوم استفاده در آنها مقاوم نمی باشد البته سازندگان با استفاده از مصالح کمکی مانند فلاشینگ ها آنها را مقاوم می کنند.

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *