در این مقاله به بررسی و ارزیابی مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری ماموت خواهیم پرداخت.

ساندویچ پانل چیست؟

سازه ای نوین که در عصر امروز جایگزین مصالح ساختمانی سنتی شده و طرفداران بسیاری دارد ساندویچ پانل می باشد.این محصول دارای سه لایه بوده که دو لایه بیرونی لایه میانی را در بر گرفته است.به عنوان عایق مابین دو لایه تزریق می شود.
هسته ساندویچ پانل با توجه به نوع کاربردی که دارد از جنس های مختلف تولید می گردد. بهترین آنها فوم پلی اورتان می باشد.دیگر فوم هایی که در ساندویچ پانل به کار می رود فوم پلی استایرن یا یونولیت، اکس پی اس، پشم سنگ، پشم شیشه می باشد. دو لایه خارجی از ورق هایی فلزی تولید می گردد.بهترین نوع آن ورق آلوزینک است که به دلیل ویژگی‌هایش بیشترین کاربرد را دارد. ورق های دیگر آلومینیوم و گالوانیزه می باشد که از هریک در موارد مختلف  استفاده می شود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

 

ساندویچ پانل دیواری ماموت:

ساندویچ پانل دیواری ماموت همانند دیگر ساندویچ پانل‌ها دارای ساختاری متشکل از سه لایه می باشد. لایه میانی آن همان فوم تزریقی می باشد که در بین دو لایه قرار گرفته و مهم ترین نقش را جهت حفظ دمای محیط داخل سازه و جلوگیری از انتقال هوا به داخل یا خارج سازه انجام می دهد. از ورق های گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک جهت حفظ هسته ساندویچ پانل استفاده می کنند. انتخاب نوع  ورق‌ها بستگی به شرایط محیط و مقامت آنها در برابر عوامل محیطی می باشد. هسته ساندویچ پانل دیواری ماموت از پلی اورتان، پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ، پشم شیشه جهت فوم میانی ساندویچ پانل استفاده می شود.انتخاب نوع فوم بر اساس کاربرد و نیاز مشتری می باشد. در زیر به مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری ماموت می پردازیم.

برای اطلاع از کیفیت پانل لازم است ابتدا درباره مشخصات و ویژگی های پانل اطلاعاتی داشته باشیم. لازم به ذکر است در مطلب مشخصات فنی ساندویچ پانل به توضیحاتی درباره ویژگی‌ها و مشخصات ساندویچ پانل پرداخته بودیم ولی  در این مطلب به صورت اختصاصی به مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری می‌پردازیم. همانطور که گفته شد ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوار ساختمان‌ها و سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا نوع ورق مورد استفاده در این پانل‌ها آلوزینک و یا گالوانیزه است.

انواع ساندویچ پانل دیواری ماموت:

  • پانل مخفی میکرو ویو RP1
  • ساندویچ پانل دیواری صاف DND
  • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی شیار ریز RP2
  • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی بدون شیار RPO
  • ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی شیار درشت و ریز RP3

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری ماموت:

از مشخصات ساندویچ پانل ماموت به این اشاره کرد که عرض واقعی و غیر مفید آن ۱/۱۶ عرض مفید آن ۱/۱۴  می باشد. طول آن برابر ۲ الی ۱۳/۶۰ متر بوده و ضخامتی به اندازه ۳ الی ۲۰ سانتی متر را داراست.

ضخامت ساندویچ پانل دیواری:

این ساندویچ پانل در عرض های مختلفی تولید می‌شود و بسته به شرکت تولید کننده متفاوت است اما به صورت معمول  ضخامت آنها  ۴ الی ۱۲٫۵ سانتی متر است اما در مکان‌هایی دیده شده تا ۱۵ سانتی متر نیز تولید شده است. مدل ساندویچ پانلی که شرکت ماموت تولید می‌کند۳ نوع است: صاف(DNS) ، شیاردار(DND) ، پیچ مخفی (PRO).

وزن ساندویچ پانل دیواری:

وزن این سازه به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال ورق مورد استفاده و عایق آن می‌تواند در سبکی و سنگینی ساندویچ پانل تاثیر داشته باشد.

ساندویچ پانل نر و مادگی ماموت:

این ساندویچ پانل طوری طراحی شده است که از طرفی دارای فرو رفتگی و از طرف دیگر شامل بر آمدگی است هنگامی که دو پانل بر روی هم قرار می گیرد فرو رفتگی و بر آمدگی روی هم قرار گرفته و پانل‌ها به هم قفل می شوند. با هم پوشانی لبه های این پانل و یا مخفی شدن پیچ‌ها بعد از قرار گرفتن پانل‌ها بر روی هم  ظاهر زیبا به خود می گیرد.

شرکت ماموت:

شرکت ماموت با بهره گیری از دانش افرادی مجرب و با استفاده از دستگاه هایی پیشرفته به تولید انواع پانل از جمله ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری، انواع کانکس، سوله و … پرداخته و با تحویل فوری ساندویچ پانل و نصب ساندویچ پانل با رعایت ایمنی کامل رضایت مشتریان را جلب می نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از ضخامت ساندویچ پانل به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل ماموت مراجعه فرمایید. از همراهی شما سپاسگزاریم

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

 

دسته مقالات ساندویچ پانلبرچسب ها